“Ми знайдемо всіх наших полеглих”, — військовослужбовці НГУ та ЗСУ - НГУ

Війна — це завжди біль втрат. Українські захисники шукають тіла загиблих на звільнених від російської окупації землях, зокрема на півночі Харківщини. Хтось вважається особою, яка зникла безвісти. Когось не встигли евакуювати, через стрімкий наступ ворога у лютому-березні.

У районі населеного пункту Козача Лопань ми стали свідками одного такого епізоду, коли експерти з ексгумації знайшли тіло військовослужбовця Збройних сил України на позиціях. Ці укріплення протягом бойових дій декілька разів займалися то нашими оборонцями, то окупантами. Сьогодні територія контролюється українськими військовими та це, нарешті, дозволило провести пошукові заходи.

Це працює група цивільно-військового співробітництва Збройних сил України, яка називається “На щиті”. Вони займаються евакуацією та пошуком тіл полеглих. Також проводиться пошук тимчасового поховання місцевого цивільного населення. Ці позиції раніше були наших Збройних сил України, потім стався прорив наших позицій противником. Евакуювати загиблого побратими не встигли, і тому він був тут тимчасово похований. Група отримала інформацію від наших військовослужбовців, що загинув боєць на цьому блокпосту, і орієнтовно тіло може бути поховане десь у цьому районі”, — пояснює гвардієць Віталій. Він додав, що тіло військовослужбовця ідентифікують, зокрема через аналіз ДНК і передадуть рідним загиблого, аби поховати належним чином.

Завдяки Національній гвардії у нас з’явилась можливість тут працювати. Ми сюди приїхали, перевірили інформацію, і вона підтвердилась. Ми вилучили тіло полеглого героя. У нас чимало подібної інформації. Не тільки про ці місця. Але ми завжди перевіряємо, бо тіла можуть бути ще. Дуже допомагають місцеві мешканці — свідки тих подій. Це — праця не тільки самого пошуку, але й багатьох складових: збирання, аналізу інформації, її опрацювання: від самого початку, до фактичного місця поховання, — поділився Леонід військовослужбовець ЗСУ. Він займається пошуковою діяльністю з 2014 року.

Будь-яка інформація про полеглих має дуже важливе значення для військових, співробітників системи МВС та органів місцевого самоврядування. Мова йде не лише про наших військовослужбовців та цивільних мешканців, але й про ліквідованих російських окупантів. Не рідко останніх вдається обміняти на тіла вбитих українців. Також це дозволяє розслідувати численні акти геноциду, здійснених громадянами російської федерації проти українців, а отже наближатиме нашу Перемогу над країною-агресором.

Перейти до вмісту