«Моя мета – виховання свідомого громадянина». Нацгвардієць-пластун про виховання молоді й Пласт як кузню українських патріотів - НГУ

Офіцер Національної гвардії Олександр служить в одному з підрозділів у місті Вараш. Разом зі службою чоловік має іншу важливу місію – займається і розвиває патріотичне виховання молоді. Вже декілька років Олександр є виховником у національній скаутській організації Пласт у Вараші.

Одним із завдань Олександра є налагодження взаємодії між військовослужбовцями Нацгвардії й молодими скаутами. Нацгвардійці беруть участь у таборах пластунів, розповідають про особливості військової служби, проводять навчальні уроки й діляться досвідом. Багато нацгвардійців активно долучаються до роботи з дітьми, а окремі стали приятелями організації. Наприклад, нещодавно командира взводу спецпризначенців Нацгвардії пластуни урочисто посвятили у Приятелі пласту або, як кажуть самі скаути: «посвятили в улад Пласт прияту».      

Олександр розповідає, що прийшов у організацію разом з сином, щоб мати змогу спільно проводити час і відтоді втягнувся:

«З діяльністю Пласту мене познайомив колега, нацгвардієць Володимир. Він вже багато років є пластуном. У 2019 році я вирішив віддати у Пласт сина і приєднався сам, аби більше часу приділяти дитині й бути емоційно ближчими. Коли відвідав перший табір, то багато дізнався про організацію. Мені припала до душі сфера в якій вони рухаються, сподобалася їхня місія й світогляд, тому я вирішив долучитися і бути корисним».

Виховання пластунів – це комплексна програма й клопітка праця. Буває, що дітей приводять у три роки й з того часу вони стають частинкою великої сім’ї – спільні навчання, табори, урочисті заходи й подорожі, спільні цінності й культура, схожий світогляд і відчуття відповідальності за себе, за побратима і за Батьківщину. Важливим елементом такого виховання є роль виховника.

«Моя мета, мета виховника – це виховання свідомого  громадянина України. У нас є спеціальний виховний підхід, котрий полягає у самовихованні дитини. Навколо самовиховання побудована програма занять. Щоб дитині не було байдуже, щоб поняття «какая разніца» якою мовою розмовляти було чуже для неї. Це національний і патріотичний ухил виховання. Важливою рисою пластуна по житті є самозарадність. Ми їх цьому навчаємо. Діти мають показувати певні здобутки, досягати результатів. За кожен такий результат, за кожну заслугу вони отримують спеціальну позначку на сорочці. Пластун – самозарадна, україномовна людина, а ще свідомий, відповідальний і активний громадянин, котрий має у житті цілі й прагне їх досягнути», – пояснює Олександр.

Нацгвардієць Володимир  – пластун, котрий і познайомив Олександра з організацією, прийшов у скаути у 2007 році. З того часу чоловік активно займається як особистісним розвитком, так і організаційним.

«Здобуваючи знання з практичного пластування, патріотичного виховання та виживання в природі, я проходив щаблі від ступеня пластуна-прихильника до пластуна-розвідувача. Отримуючи нові знання і навички впроваджував їх у життя, організовуючи різноманітні заходи: табори, вишколи, мандрівки, акції, квести. Виховання у Пласті розвинуло мої лідерські якості та прагнення стати гідним громадянином своєї країни».

Активне пластування й патріотичне виховання привело чоловіка у Національну гвардію де Володимир служить і сьогодні:

«Літом 2012 року, бувши інструктором практичного пластування на окружному юнацькому таборі, я здобув ступінь розвідувача. Став учасником військово-патріотичного табору «Легіон-12», що в майбутньому привело мене до служіння за контрактом у лавах Національної гвардії України. Всебічний розвиток – принцип впроваджений основоположниками організації, цей принцип мене фізично зміцнив,  інтелектуально підкріпив і військово загартував для виконання завдань за призначенням».

Перейти до вмісту