Морські навички для служби в НГУ: історія мобілізованого військовослужбовця - НГУ

Ранок 24 лютого 2022 року мав стати звичайним робочим днем для моториста 1 класу балкера торгового флоту «Mineral Dragon». В цей день судно прямувало під завантаження водами Тихого океану. Вдягнувшись у робочий комбінезон та спустившись у судову їдальню Владислав почув від колег-філіпінців страшні слова «Russia attacked Ukraine». 

Першою справою я зателефонував сестрі, бо подумав, що можливо, мої іноземні колеги неправильно щось зрозуміли, бо вони казали про вибухи, які сталися по всій Україні. Сестра підтвердила інформацію. Потім були дзвінки батькам. Я почув страх і розпач, що були в голосах у рідних», – розповів Владислав.

Прагнення захистити, заспокоїти не давало спокою. Тому в цей же день Владислав зателефонував керівництву та запросив заміну, хоча до закінчення контракту залишався місяць-два. Час очікування змінника здавався вічністю. Хоча фірма і знайшла заміну, але потрібно було дочекатися зручного заходу в порт, а судно саме перебувало на тривалому переході. В іноземних аеропортах часто доводилося чути «refugees from Ukraine». Також довелося побачити потужну підтримку, яку надавали іноземні громадяни для наших співвітчизників. Румунський таксист, який віз Владислава до пункту пропуску виїзду також відмовлявся від грошей за перевезення, почувши, що моряк є українцем. 

Мить зустрічі з рідними дуже вразила:

Це були не ті емоції, з якими мене проводжали: червоні очі матері, занепокоєння сестри, незвичайна стриманість батька… Звісно, мені хотілося повернути спокій та впевненість для своїх рідних. Саме це підштовхнуло мене вступити до лав Національної гвардії України у травні 2022 року, де я проходив строкову службу у 2018-2019 рр. А зараз в мене є ще більше стимулу для захисту, бо нещодавно я став чоловіком і несу відповідальність за свою дружину», – розповідає гвардієць, старший солдат військової частини 3058 Південного оперативно-територіального об’єднання НГУ Владислав.

Зараз він є помічником начальника військового наряду (кулеметником). Боєць здійснює контроль за переміщенням транспортних засобів на одному з блокпостів Ізмаїльщини. Також гвардійцю неодноразово доводилося брати участь у відбиттях атак ворожих ударних БпЛА “Shahed-136/131”, направлених на цивільну інфраструктуру Подунав’я.  

Говорить, навички здобуті під час роботи на судах іноземного прямування сталися в нагоді і під час військової служби. Особливо відмічає стриманість та витримку, вміння знаходити спільну мову з людьми різного віросповідання та темпераменту:

Робота в морі дала мені своєрідний психологічний резерв. Порівняно з цивільними хлопцями, мені здається, що моряки легше переносять розлуки, легше адаптуються в колективі. Можливо, це індивідуальні риси, але належність до професії дається взнаки. Наша перемога вже близька – це я повторюю всім, в це вірять українці і це обов’язково станеться найближчим часом, бо кожен свідомий громадянин робить свій вклад у наближення перемоги!» 

Група інформації та комунікації Південного Одеського ТУ НГУ

Перейти до вмісту