Мобільні вогневі групи протиповітряної оборони захищають українське небо - НГУ

Кожен раз коли ви чуєте сигнал повітряної тривоги, гвардійці мобільної вогневої групи протиповітряної оборони вже знаходяться на позиції у повній бойовій готовності.

Їхнє завдання – захист повітряного простору України. Ворог регулярно атакує об’єкти критичної інфраструктури з неба й наші захисники відбивають ці атаки. У склад групи входять підготовлені бійці, які регулярно тренуються, оскільки збити повітряну ціль справа не з простих.

Такі групи забезпечені різним типом озброєння, а також позашляховиками, легкою всюдихідною технікою, яка може швидко пересуватися до ділянки звідки, як правило, здійснюється підліт БПЛА та ракет.

Гвардієць Андрій озброєний кулеметом, яким він вправно володіє вже не перший рік. Досвідчений гвардієць розповідає, що найважливіше в обороні неба – це швидкість:

“Потрібно максимально швидко прибути на задану позицію для розгортання та відпрацювати заданий напрямок, оскільки ціль потрібно збивати за лічені секунди в польоті. Наприклад, щоб мені влучити в ціль потрібно прицілювання виносити у напрямку руху цілі, враховуючи її швидкість”, – ділиться думками нацгвардієць.

Перейти до вмісту