Мінометні розрахунки Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України відточують навички стрільби з мінометів. Під час підготовки артилеристи відпрацьовують: підготовку вогневої позиції, орієнтування на місцевості та визначення цілі, дорозвідку сил і засобів противника, знищення умовних сил противника з закритих вогневих позицій та інші необхідні на полі бою навички.
«Мінометні батареї є своєрідним залізним щитом для піхоти. Кульмінацією нашої підготовки стала стрільба з 82-мм міномета. За легендою, основним завданням мінометних розрахунків було знищення умовного противника», – розповідає командирка взводу управління мінометної батареї 2 Галицької бригади на псевдо Квітка.
За словами гвардійця на псевдо Зевс, командира мінометної батареї, 82-мм міномет – незамінний вогневий засіб для знищення живої сили ворога та вогневих засобів.
«Мені довелося попрацювати з цим мінометом на Луганському напрямку. Ця зброя надзвичайно мобільна й ефективна, адже розрахунку достатньо до 5 хвилин, аби розгорнутися, виставити міномет в бойове положення, відпрацювати по ворожих цілях і покинути позицію».
Нині мінометні підрозділи Нацгвардії активно нищать сили і засоби окупантів на найгарячіших ділянках фронту. Постійне навчання і вдосконалення власних вмінь – це запорука успішного виконання бойових завдань. Важливим фактором роботи мінометних розрахунків НГУ є налагоджена якісна взаємодія та координація: між гвардійцями, що складають мінометний розрахунок, та засобами обслуговування стрільби.
Більше про те, як гвардійські мінометники навчаються перед виїздом у райони ведення бойових дій, дивіться у сюжеті:
Група інформації і комунікації Західного ТУ НГУ