“Мені довелося рятувати хлопців з важкими травмами голови, шиї та черевної порожнини”. Історія бойового медика на псевдо Жига (ВІДЕО) - НГУ

Богдан на псевдо Жига – бойовий медик 14 бригади оперативного призначення «Червона калина». Служить у Нацгвардії з 2021 року. Коли почалось повномасштабне вторгнення без вагань відправився на передові позиції, щоб бути максимально корисним країні.

«Коли розпочалось вторгнення ворога, я без вагань поїхав виконувати бойові завдання по обороні столиці, але найважчим напрямком був Донецький та Луганський, там мені довелося рятувати хлопців з важкими травмами голови, шиї та черевної порожнини. Тримати холодну голову мені допомагав адреналін, завдяки якому навіть під обстрілами я робив все швидко та чітко, але потім коли все було спокійно, починав аналізувати й тоді вже мені ставало моторошно», – розповідає Богдан.

Він рятував та евакуйовував поранених військових на сході, під час штурму, у напрямку Сєвєродонецька, а потім і Білогорівки.

«Один з побратимів якого я врятував в населеному пункті Білогорівка сказав, що завдяки мені він вижив, і заради цього мені хочеться ще більше віддаватися своїй справі та рятувати», – каже нацгвардієць.

Нині Богдан проводить навчання з тактичної медицини, ділиться практичним досвідом та готується знову відправитись на передову.

Про важливість професії бойового медика та небезпеку, яка стояла перед Богданом він розповів телеканалу ВІТА.

Перейти до вмісту