Медик бригади Буревій під час евакуації пораненого з поля бою збив ворожий дрон-камікадзе (ВІДЕО) - НГУ

Медик, який трьома влучними пострілами збиває зі стрілецької зброї ворожий FPV дрон-камікадзе, що летить прямісінько на його авто медевак – звучить майже як фантастична історія. Але вона дійсно сталась з військовим медиком Першої Президентської бригади Нацгвардії «Буревій» під час виконання чергового виїзду на евакуацію пораненого в зоні ведення бойових дій на сході нашої країни. Надзвичайна історія протистояння сталася нещодавно під Кремінною. Група медеваку на чолі з бойовим медиком на псевдо Чакі отримала виклик від командира свого підрозділу на евакуацію пораненого. Дорога пролягала через Кремінний ліс, де був занадто небезпечний відрізок шляху, який систематично відстежувався та обстрілювався ворожою аеророзвідкою. 

«Наш автомобіль рухався максимально швидко й обережно, але все-таки був помічений і атакований ворогом. – згадує Чакі. – Просто в якийсь момент ми відчули потужний удар і вибух в задній частині авто. Броня витримала, але нас обох з водієм контузило, однак ми миттєво прийняли рішення не зупинятись, а навпаки дати газу і ще швидше їхати далі. Так ми дістались до місця евакуації нашого пораненого бійця.»

Оглянувши машину після влучання, бійці виявили неполадки та помилки у керуванні. Але все одно слід було вирушати у дорогу, щоб доставити пораненого, після надання йому першої допомоги, у шпиталь.

«Ми звичайно змінили маршрут назад, але оминути той самий відрізок дороги ми чисто фізично ну ніяк не могли. І звичайно за законом підлості машина почала глохнути саме на тому місті, де було влучання годину тому», – продовжує свою розповідь медик.

На цей раз всі троє військових швидко покинули авто. Поранений нацгвардієць на псевдо Мент міг сам пересуватись, і став свідком подій, які стали розгортатись далі.

Він пригадує: «Ми забрали всі речі з авто, зброю, рації, і швидко знайшли найближче укриття в окопах наших побратимів із ЗСУ. Саме вони вказали нам, що за нами вже є «хвіст». Ще один ворожий дрон, вже рухався в напрямку нашого медеваку, який заглох посеред галявини. І тоді Чакі взяв в руки свою АРку і зробив кілька влучних пострілів, таким чином він збив дрон і той вибухнув у повітрі, не долетівши до нашого авто. Всі, хто був в тому окопі, були просто шоковані побаченим! Медика, який прицільно збиває швидкісні камікадзе не кожен день зустрінеш!»

Після цього наші воїни викликали ще одну машину, яка забрала їх та відбуксувала несправний, але вцілілий медевак. А збитий російський безпілотник Чакі забрав з собою як військовий трофей та неспростовний доказ цієї дійсно неймовірної історії. Адже ні для кого не секрет, що збити FPV дрон-камікадзе надскладна задача, через його велику швидкість та невеликі розміри, в порівнянні з тими ж Мавіками, які ворог так само активно використовує. «Ось так і евакуюємо – додав посміхаючись молодий медик на відео, яке він зробив на свій телефон одразу після збиття. Наразі Чакі продовжує виконувати свою місію на сході України у складі одного з підрозділів бригади Буревій. 

До початку повномасштабного вторгнення він також працював у медичній галузі та не вагаючись пішов добровольцем у Нацгвардію. Ось такі унікальні медики інколи зустрічаються в українському війську:  можуть і врятувати життя своїх побратимів на полі бою,  і прицільно збивати ворожі дрони-камікадзе.

Група інформації та комунікації військової частини 3027

 

Перейти до вмісту