Медична евакуація: нацгвардієць бригади «Спартан» розповів про роботу на передовій - НГУ

Бойовий медик 3 бригади оперативного призначення «Спартан» на псевдо Чорний розповів про найскладніші моменти у своїй роботі.

Чорний служить у медичній роті. Зараз виконує завдання на Запорізькому напрямку. Також брав участь у боях на Харківщині та Бахмуті. Боєць ділиться, що найважче в роботі – витягувати побратимів «з того світу», що, на жаль, не завжди вдається.

«У 2021 році мене призвали на строкову службу в бригаду «Спартан». Потім почалася повномасштабна війна, я підписав контракт і був на евакуації в другому батальйоні, після створення медичної роти перевівся на посаду санітара евакуації та збору поранених, – розповідає Чорний. Та додає. — Коли їдеш на евакуацію, думаєш лише про одне, щоб встигнути, бо життя кожного бійця безмежно важливе. Все залежить від нашої ефективності. Її ціна — це завжди чиєсь життя. Хлопці сподіваються на нас, ми — їхній порятунок, і тому не маєш права їх підвести, виказати страх чи невпевненість. Тільки так врятуєш їх і сам залишишся живим».

Чорний каже, що ані секунди не вагався з вибором спеціальності. До військової служби закінчив медичний коледж та розумів, що на війні буде найбільш ефективним саме в групі евакуації поранених із поля бою.

«Найбільшою мотивацією є врятовані життя. Коли через якийсь час бачиш цих поранених хлопців, у яких був стан важкий, критичний, а його було врятовано – відчуваю піднесення, розумію, що знаходжусь тут недарма. Я саме в тому місці, де маю бути й роблю те, що вмію найкраще – рятую», – каже медик.

Боєць ділиться, що кожне поранення, це окремий випадок і ти ніколи не можеш бути готовий до того, що побачиш на евакуації, тому пристосовуєшся «на ходу».

«Ми працюємо в екстремальних умовах. По дорозі до пораненого ти прокручуєш в голові усі можливі варіанти. Так, ти не можеш бути стовідсотково готовий до того, що побачиш, але з кожним випадком ти набираєшся досвіду і надаєш більш кваліфіковану допомогу», – додає Чорний.

Нацгвардієць впевнений, що головне в його роботі – холоднокровність та практика, аби використати усі можливості, щоб врятувати пораненого. Чорний не лише віддається медичній справі «на всі сто», але й мріє про реалізацію декількох проєктів, які поставлені на паузу до повного звільнення України від окупантів. А ще він впевнений, самовідданість та терпіння — ключові передумови для здобуття Перемога.

«Війна це дійсно страшно, але ми маємо зупинити окупантів. Кожен українець має робити максимум для нашої Перемоги. У нас немає вибору – тільки воювати та перемагати», – підсумовує Чорний.

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ

Перейти до вмісту