Майбутні спецпризначенці вчаться долати гірські перешкоди - НГУ

З курсантами групи спеціального призначення командно-штабного факультету Національної академії Національної гвардії України пройшло заняття з гірської підготовки.

Під час заняття розглядалися питання, які стосувалися пересування особового складу по скельному рельєфу, страхування в горах, а також перенесення пораненого у гірських умовах.

«На сьогодні навички з гірської підготовки дуже потрібні українським військовим, оскільки однією з важливих операцій для нашої країни буде звільнення Кримського півострову. А ведення бойових дій у гірських умовах потребує максимальної підготовки і воно суттєво відрізняється від виконання завдань на рівнині, – зазначає старший викладач, начальник парашутно-десантної служби полковник Володимир Халеп. – Найголовніше тут – безпека. Тож, багато уваги приділяємо навичкам страховки, альпіністським технікам. Це – гарна школа лідерства і командної роботи».

Протягом заняття курсанти практично відпрацьовували підйом та спуск по скелях, правила страхування та самострахування, а також проводили підготовку до транспортування пораненого або постраждалого на скельному рельєфі.

«Дії в горах потребують відповідної підготовки та тренування, зокрема, вміння користуватись гірським спорядженням. Коли розумієш, що у тебе все виходить, то страх зникає і впевненості з’являється ще більше», – ділиться враженнями один із курсантів.

Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікації НА НГУ

Перейти до вмісту