Майбутні офіцери проходять підготовку у польових умовах - НГУ

У Національній академії Національної гвардії України основний фокус підготовки майбутніх офіцерів зосереджений на набуття ними практичних навичок, у тому числі у роботі на місцевості. Викладачі кафедри тактики командно-штабного факультету постійно проводять заняття з курсантами усіх факультетів Академії.

З курсантами 2 року навчання гуманітарного факультету пройшло заняття з загальної тактики під керівництвом старшого викладача кафедри тактики підполковника Євгена Гончарова. Заняття стосувалося дій командира взводу під час організації пересування підрозділу у пішому порядку.

«Особлива увага у ході проведення таких занять звертається на розвиток спроможностей майбутніх командирів приймати вірні рішення в умовах обстановки, що раптово змінюється, а також чіткі дії військовослужбовців у складі підрозділів на умовному полі бою, – зазначає підполковник Євген Гончаров. – Набуті навички, безперечно, знадобляться майбутнім офіцерам у ході подальшого проходження служби, в тому числі під час прийняття рішень, навчання підлеглого особового складу та виконання завдань за призначенням підрозділами НГУ».

Викладач додає, що в сьогоднішніх умовах, у боротьбі з армією рф, набуття курсантами знань з загальної тактики залишається найактуальнішим напрямком навчального процесу в НА НГУ, адже від дій командира на полі бою залежить як успішність виконання поставлених завдань, так і збереження життя та здоров’я особового складу й дорученого озброєння та військової техніки.

«Нам дуже подобається, коли практичні заняття є цікавими та динамічними. Особливо це стосується порядку відпрацювання дій в умовах наближених до бойових. Викладач постійно нам надає нові ввідні, іноді ми змушені приймати рішення миттєво, оцінюючи обстановку безпосередньо на «полі бою». Так, іноді буває складно, але як говорить прислів’я «Важко у навчанні – легко у бою». Наприкінці занять, зазвичай, ми дещо брудні, змоклі та втомлені, але – задоволені», – ділиться враженнями сержант Олександр.

Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікації НА НГУ

Перейти до вмісту