Львівський добровольчий медичний батальйон передав волонтерську допомогу гвардійським медикам - НГУ

Львівський добровольчий медичний батальйон передав харківським нацгвардійцям 500 індивідуальних тактичних аптечок, 7 наплічників для військових медиків та 6 генераторів для пунктів надання медичної допомоги. Волонтери від початку повномасштабного вторгнення допомагають українським військовим медикам рятувати десятки життів наших бійців.

20 лютого 2022 року група волонтерів, на чолі з львів’янкою Мартою Дацко заснували Львівський добровольчий медичний батальйон. Передчуття масштабних бойових дій, що переслідувало українську спільноту напередодні, змусило мобілізуватися волонтерський рух.  24 лютого, коли російські окупаційні війська рано-вранці обстрілювали українські місця, волонтери вже знали що і як будуть робити.

Волонтерка Марта Дацко – лікарка-стоматолог з 28-річним стажем. Пані Марта була волонтером медиком на трьох українських революціях – у 1990, 2004 та 2013 роках. Під час розпалу проведення антитерористичної операції у 2015 році заснувала стоматологічний проект «Санація». Спільна ініціатива небайдужих стоматологів, Асоціації стоматологів України та Міністерства Оборони України мала на меті допомогу в санації військовим медикам і лікувати мобілізованих, які знаходяться на полігонах, перед відправленням в зону АТО. На 11 військових полігонах було відкрито 11 стоматологічних кабінетів, де вели прийом стоматологи-волонтери. За 6 місяців існування проєкту було просановано 26 тисяч військових.

Спочатку ми планували займатися виключно тренінгами з надання першої допомоги. Адже це корисні навички, які важливо мати мешканцю великого міста аби зберегти і врятувати життя у екстреній ситуації. У цьому ми маємо певний досвід, бо навчали мобілізованих у 2014 році перед виїздами в АТО», – ділиться Марта Дацко.

У склад Львівського добровольчого медичного батальйону пані Марта залучила добрих  друзів, з якими вони разом пережили події Революції Гідності. Це медики різних профілів, фармацевти, провізори та парамедики [*медпрацівники, що надають допомогу при невідкладних станах на догоспітальному етапі]. Зараз волонтери займаються профільною допомогою в залежності від того, у чому мають найбільше експертизи. Парамедики проводять тренінги з бійцями, щодо надання першої допомоги та тестять складові тактичних аптечок; фармацевти і провізори – розбирають і фасують лікарські препарати та обладнання, яке потім потрапить у військові шпиталі. Волонтери працюють напряму з підрозділами, і в залежності від кваліфікації військових медиків комплектують і передають тактичні наплічники.

Тактичні наплічники для медиків – це так звані мобільні міні-шпиталі за плечима, що завжди поряд з військовим медиком. У його склад входять більше 100 позицій і завдяки цьому медик може надати допомогу і врятувати життя від десяткам бійців.

За кожним зібраним нами тактичним наплічником військового медика – сотні щемких історій. Від посту на Фейсбук про потреби і до реального врятованого бійця на передовій – десятки ланок одного ланцюжка, гартованого спільними зусиллями, вірою і жагою перемоги», – розповідає волонтерка-парамедик Ганна Яковенко.

Доставити волонтерську допомогу зі Львова у Харків допомогли волонтери і добрі товариші харківських гвардійців  з Благодійного фонду «Харків з тобою» та «Help Army». Тактичні аптечки IFAK вже отримали слобожанські гвардійці у підрозділах.

Дуже вдячні усім волонтерам, які допомагають українській армії! Тільки разом і тільки завдяки вашій підтримці ми наближаємо перемогу. Заради вас і усіх українців ми тримаємо це вільне літнє небо!

Відділення інформації і комунікації

Східного територіального управління НГУ

 

Перейти до вмісту