“Лікуватимемо спини бійців до Перемоги!” — харківські волонтери допомагають військовим позбутися проблем з опорно-руховим апаратом - НГУ

Харків’яни – масажист Сергій Іванов та реабілітолог Дмитро Бобильов “ставлять на ноги” військовослужбовців, які отримали проблеми з опорно-руховим апаратом.

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну змінило життя багатьох харків’ян. Багато з них розкрили свій людський потенціал допомагаючи тим, хто опинився в скруті через бойові дії. Наприклад, Сергій Іванов та Дмитро Бобильов, які до війни працювали в оздоровчому центрі “HEALTHY BODY”, з початком повномасштабного вторгнення  возили харків’янам харчі, а коли така потреба зменшилась, почали виділяти два робочих дні на тижні для лікування та реабілітацію військовослужбовців.

До нас звернувся військовослужбовець, на ім’я Олег. Він розповів, що на третьому місяці бойових дій, через постійне носіння бронежилетів та шоломів, у людей почали “сипатись” хребет, шия, “вилазити” інші проблеми. А це ж — наш профіль, тому ми не могли пройти повз”, — розповідає Сергій про те, як він та його товариш Дмитро почали систематично допомагати українським військовим і таким чином зайняли унікальну нішу в  харківському волонтерському русі. — Для того, щоб якось організувати процес, ми створили графік, і певний час почали виділяти для такої роботи. У нас лікувались військовослужбовці ЗСУ, Нацгвардії, Територіальної оборони. Проблеми — найрізноманітніші: грижі, протрузії, біль у попереку та спині після носіння бронежилетів, травми, біль в колінах. Ми намагаємось застосовувати ті методи реабілітації, які дозволяють максимально швидко допомогти. Бо далеко не всі, хто звернувся по допомогу, мали можливість пройти повноцінний курс масажу. Наприклад, дуже добре працює кінезіотейпування. Якісні тейпи [клейкі стрічки, які впливають на цілий ряд рецепторів у шкірі та фіксують м’язові тканини] нам постачають Наші партнери з “KTaping Ukraine”. Вони теж багато допомагають військовим з початку війни. Лікуватимемо спини бійців до Перемоги!”

Ми сподіваємося, що зможемо знайти однодумців, бо потреба у подібних процедурах лише збільшується. Тим часом у нас є амбітна мета охопити якомога більше бійців, які отримав проблеми з опорно-руховим апаратом під час захисту Харкова”, — додає Дмитро Бобильов.

Відділення інформації та комунікації Східного територіального управління Національної гвардії України.

Перейти до вмісту