Курсанти Академії НГУ опановують аеророзвідку - НГУ

Як курсанти Академії Національної гвардії України навчаються керувати безпілотними літальними апаратами? Хто їх навчає? Та як вони збираються використовувати знання на практиці? Відповіді на ці питання дали нам гвардійці.

Сучасна війна потребує розширювати знання військовослужбовців у технологічній складовій озброєння. Безпілотники дозволяють отримати перевагу розуму і технологій над кількістю військових противника. І чим більше людей, які вміють користуватись дронами — тим якісніше українські військові виконують бойові завдання.

З курсантами Академії ділиться досвідом управління дронами інструктор по курсу БПЛА – Дмитро.

– Як ви вважаєте, яка перевага аеророзвідки на війні?

– «Для того, щоб не робити розвідку боєм підіймається «пташка» – це і є очі кожного підрозділу. Тож, головна перевага дронів – це збереження життя людини»

– Яку задачу ви виконуєте саме для гвардійців Академії?

«Моє завдання поділитися своїми знаннями по управлінню коптерами для того, щоб підготувати пілотів. На сьогодні ми з напарником вже навчили 9 інструкторів з офіцерського складу Академії. І разом з ними вже у рівному співробітництві навчили близько 90 курсантів. Навчання буде проводитися і надалі, тому кількість підготовлених пілотів буде збільшуватися», – розповів Дмитро.

Інструктори з управління БПЛА навчили офіцерів Академії керувати дронами. Таким чином навчальний заклад може забезпечувати знання курсантів силами власного особового складу.

Одним з інструкторів за цією програмою став офіцер Академії – Ілля.

– Чому саме ви вирішили проходити підготовку на інструктора?

– «В моєму підрозділі з’явилась така пропозиція і я не вагаючись погодився. Вважаю, що офіцер завжди повинен всебічно розвиватися, попри обставини, і чомусь новому навчати свій особовий склад»

– Як проходило саме ваше навчання?

– «По-перше – це дуже великий обсяг теоретичних знань, які відразу потрібно застосовувати на практиці. Курс триває шість днів, п’ять з яких ми вивчали теорію та практикувались, а на шостий день був екзамен»

Після проходження підготовки на інструктора офіцери Академії поділилися знаннями з курсантами. Одним з «молодих» пілотів за програмою навчання став курсант командно-штабного факультету – Іван.

– У вас зараз проходить екзамен, які задачі потрібно виконати для успішного складання заліку?

– «Нам потрібно було знайти об’єкти, які знаходяться в певному квадраті, всі цілі були різного кольору і також потрібно розпізнати замасковані групи противника. Ми поділились по командах в кожній було по два курсанти та одному інструктору. Одна людина виконує роль пілота, а друга наносить координати на електронну мапу та корегує. З завданням ми впоралися»

– Як пройдені курси вплинули на вашу впевненість у власній професійності?

– «Коли я отримаю звання лейтенант то піду на службу у військову частину, в мене обов’язково буде особовий склад. Я відповідатиму за підготовку кожного військовослужбовця. Зараз я розумію, що в мене є знання, які я можу використовувати та передавати, тому автоматично стаю впевненішим у діях мого підрозділу» – розповів майбутній офіцер Іван.

Дрон рятує життя. Він допомагає швидше і якісніше працювати артилерії та сприяє тому, щоб не постраждала піхота. Тому, якщо в кожному бойовому підрозділі буде хоч один пілот – це значно пришвидшить нашу перемогу та збереже людей. Зі свого боку Академія Національної гвардії України пристосовується до сучасних вимог війни та якісно змінює навчання курсантів.

Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікації НА НГУ

Перейти до вмісту