Криворізького нацгвардійця на псевдо Ведик нагородили медаллю “Захиснику Вітчизни” - НГУ

Ведик проходить службу в  лавах Криворізької бригади з початку березня 2022 року та неодноразово виконував бойові завдання на Донеччині. Василь Миколайович вже багато років працює на одній із шахт Кривого Рогу, обіймає посаду майстра дільниці, має вищу освіту та військовий досвід – проходив строкову службу у прикордонних військах та впродовж трьох років ніс службу у береговій охороні в Естонії. Згадує – отримана тоді підготовка допомагає і зараз.

Поворотним моментом для чоловіка стало повідомлення про майже півсотні дітей, які постраждали внаслідок російських обстрілів, адже він і сам батько двох доньок та має трирічного онука Тимура. За словами військового, родина прийняла та підтримала його рішення.

Впродовж кількох місяців чоловік забезпечував підтримання правового режиму воєнного стану та блокпостах поблизу Кривого Рогу. Влітку 2022 року виїхав на свою першу ротацію в Донецьку область. Ротно-тактична група військової частини у той час тримала оборону в районі населених пунктів Велика Новосілка та Новомихайлівка.

На початку вересня Ведик разом із побратимом із позивним Фідель вирушили на передові позиції. Їх завданням було зайняти та утримувати лісопосадку. Коли група рухалася до визначеного місця, за ними слідкував ворожий дрон та працював міномет. Під час обстрілу Фідель отримав осколкове поранення. Ведик зміг доповзти до нього, наклав турнікет та на собі відтягнув побратима у більш безпечне місце, аби після обстрілу передати пораненого товариша на евакуацію.

За кілька годин Ведик з іншими гвардійцями дістався визначених позицій – відстань між ними та російськими окопами становила менше ніж 400 метрів. Щоб змусити військових відійти росіяни вели по них артилерійський вогонь та спробували штурмувати українських військових. Противник намагався підійти до вогневих позицій групи та не зміг – під час спостереження було помічено рух російських військових. Завдяки злагодженим діям нацгвардійців ворог зазнавав втрат та відступив.

Указом Президента України Ведика нагороджено медаллю «Захиснику Вітчизни».

Група інформації і комунікації Центрального ТУ

Перейти до вмісту