З нагоди Дня Конституції у різних куточках країни відзначили нацгвардійців (ВІДЕО) - НГУ

Головний документ нашої незалежної держави «народився» саме 28 червня 1996 року і сьогодні його 27–ма річниця. Ухвалення у Конституції закріпило правові положення, суверенітет і територіальну цілісність України, а також сприяло підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені. Попри важкий сьогодні для країни час – звуки сирен і вибухи – наші міста пам’ятають про важливу річницю для всієї країни.

Закарпатські нацгвардійці у День Конституції отримали посвідчення учасників бойових дій та нагрудні знаки «Ветеран війни – учасник бойових дій». Документи й відзнаки вручив голова Закарпатської обласної військової адміністрації Віктор Микита. З перших днів повномасштабного вторгнення росіян ці воїни встали на захист нашої Батьківщини. Бої за Мотижин, Макарів, Яблунівку, витіснення ворога з Житомирської траси, визволення Київщини та героїчна оборона Сєверодонецька – це результат вмілих і сміливих дій цих нацгвардійців. Сьогодні вони охороняють важливі державні об’єкти та громадський порядок і з честю виконують інші службові завдання на Закарпатті.

«Дуже приємно, що це вручення відбулось у таке важливе державне свято. Тим більше на такому високому рівні. Минулого року, коли ми відбивали атаки росіян і витісняли їх з Київщини, то не думали про це. Нам було важливо виконати наш обов’язок і захистити наших громадян від загарбників. А сьогодні така увага дуже потрібна і приємна», – розповів нацгвардієць Андрій Чмелик.

На Київському Майдані в Луцьку разом із громадськістю та керівництвом органів влади вшанували всіх, хто поклав своє життя заради утвердження незалежності. Відбулося урочисте підняття найвищого прапора на Волині та покладання квітів до пам’ятника борцям за волю України.

За сумлінне виконання службових обов’язків, високі показники у службово-бойовій діяльності військовослужбовці були нагороджені грамотами, подяками, медалями та цінними подарунками від командувача Національної Гвардії України, представників Нацполіції Прикарпаття, очільників міст та області також в Івано-Франківську.

Керівники Хмельницької ОВА, міської ради та Хмельницької обласної та районної рад подякували гвардійцям за віддану службу українському народу, за мужність та патріотизм, відбиття атак ворога на рубежах нашої держави та забезпечення правопорядку й безпеки на вулицях у містах постійної дислокації. Наголосили, що саме завдяки людям у військовій формі мають змогу відзначати сьогодні чергову 27-му річницю Конституції України.

«Наша Конституція – це не просто основний Закон держави. Це те, за що протягом століть боролися наші пращури, те, за що клали життя наші попередники, — зазначає нацгвардієць Дмитро з Хмельниччини. – І зараз, коли ворог своїм брудним чоботом намагається стати на нашу святу землю та нищить незалежний український народ, Конституція набула для нас нового, глибинного змісту. Вона є утвердженням законів волі та справедливості для вільного й сильного народу. Впевнений, що дуже скоро святкуватимемо перемогу, будемо розбудовувати свою державу й жити за найкращим у світі Законом – Конституцією нашої держави!», – говорить боєць.

З нагоди відзначення державного свята за зразкове виконання службового обов’язку, бездоганну сумлінну службу, відданість Військовій присязі та українському народові, високу професійну майстерність, особисту мужність і відвагу, виявлені під час відсічі збройної агресії військовослужбовцям Одещини вручили нагороди, цінні подарунки, подяки та грамоти.

Національна гвардія України спільно зі Збройними Силами України та іншими складовими сектору безпеки і оборони, незважаючи на перевагу противника в живій силі та озброєнні, забезпечує надійний захист України від збройної агресії російської федерації.

За матеріалами військових частин

Перейти до вмісту