Криворізького гвардійця на псевдо Сармат нагороджено відзнакою Головнокомандувача ЗСУ «Золотий хрест» - НГУ

Мінометний розрахунок нацгвардійця Максима із позивним Сармат знищив російський мінометний розрахунок та БК під час виконання бойового завдання на Донеччині.

Максим на військовій службі у 21 бригаді НГУ ще з 2020 року. Після закінчення школи опанував професію зварювальника-автослюсара та майже рік працював рихтувальником автомобілів. Згодом підписав контракт та проходив службу у патрульному батальйоні, а вже після початку повномасштабного вторгнення став командиром мінометного розрахунку. Разом зі своїм  взводом брав участь у  бойових діях на Донеччині.

«Перше, до чого повинен бути готовий командир розрахунку міномета – це бути готовим до роботи в будь-який час, і вдень, і вночі. Коли ставиться завдання відпрацювати по цілі, ти маєш виконувати вже і зараз. Друге – це безпека своїх підлеглих, тому завжди треба враховувати особливості розміщення позиції та забезпечити її маскування», – розповідає Сармат.  

Після отримання наказу на відпрацювання координат розрахунок вже знаходиться біля міномета та закидає міну. Зазвичай це займає не більше двох хвилин.

«Перевага міномету – у його швидкості та мобільності. У ствольної артилерії – той самий процес заряджання займає довше часу, а міна споряджається до 30 секунд. Коли міна готова, робиться корегування. Півтори хвилини на постріл. Після відпрацювання міномет може швидко переміститися на пару кілометрів та «насипати» вже з іншої точки», – говорить Максим. 

Під час ротації восени 2023 року мінометний розрахунок під командуванням Сармата знищив ворожий міномет, боєприпаси та особовий склад противника на Донеччині.

«Це був наш другий вихід на позицію. До нас підійшов командир взводу та повідомив про те, що потрібно «загасити» ворожий мінометний розрахунок. Швидко навелися та буквально з кількох пострілів влучили у міномет та склад боєприпасів до нього. Відчуття були такі, що важко передати словами. Нарешті я щось зробив для того, щоб наблизити мир на нашій землі», – згадує Максим.

Після другого влучного попадання рахувати перестали, а просто продовжили чітко виконувати свою роботу.  За успішне виконання бойових завдань Максима та його підлеглих відзначено нагрудним знаком Головнокомандувача Збройних Сил України «Золотий хрест».

Цього року Максим продовжив службу у підрозділі протиповітряної оборони та забезпечує повітряне прикриття позицій українських військових.

«Ми працювали відділенням. Нашим головним завданням було не допустити ворожу авіацію в зону вогневого ураження прямою наводкою. Якщо вертоліт наводиться таким чином, то авіаудар має дуже велику руйнівну силу. Ворог намагався близько не підходити, кидали снаряди дуже далеко, навісом і дуже неточно. Ми робили пуски «Іглою», тож вони знали, що є прикриття і є люди, які дадуть їм «тягла». Спочатку у напрямку працювали Мі-24, а вже у квітні з іншого боку почали заходити штурмовими Ка-52. Наше завдання ми виконали успішно. Жодна з наших позицій не постраждала», – відзначає гвардієць.

Група інформації і комунікації Центрального ТУ за матеріалами військової частини

Перейти до вмісту