Кровотеча – це головний вбивця на фронті, – бойовий медик Нацгвардії про правила порятунку бійців на полі бою (ВІДЕО) - НГУ

Михайло Бойко – інструктор з тактичної медицини у вінницькому підрозділі Національної гвардії України. У гвардійця значний бойовий досвід, тому його знання і вміння є незамінними для воїнів на фронті.

Михайло вступив до лав Національної гвардії України у 2015 році. З того часу чоловік активно розвивався і навчався, щоб стати професійним бойовим медиком і рятувати життя побратимів як безпосередньо на полі бою, так і під час навчання гвардійців.

Гвардієць вважає, що головне на полі бою не стекти кровʼю. Кровотеча – це головний вбивця на фронті. Тож, в першу чергу, інструктор радить навчитись накладати турнікет. І бажано тренуватися до 20 разів на тиждень, щоб випрацювати цю навичку до автоматизму. Кількість тренувань – збільшує шанси вижити на полі бою.

Під час регулярних занять Михайло навчає особовий склад свого підрозділу правильно надавати собі та своїм побратимам домедичну допомогу згідно з сучасними міжнародними стандартами: зупиняти масивні кровотечі, долати проблеми з диханням, не допускати переохолодження, вирішувати інші ситуації, що часто трапляються на полі бою.

Михайло переконаний, що найважливіше для бійців у контексті тактичної медицини – це навчитися користуватися власною аптечкою. Щобільше, базове розуміння основ домедичної допомоги повинне бути й у цивільних людей. Українські тилові міста регулярно атакують російські ракети й безпілотники. На жаль, ніхто не може бути певний, що ці знання не знадобляться.

Чи може звичайна ручка замінити декомпресійну голку та про ефективність застосування теорії та практики найвідоміших протоколів тактичної медицини – TCCC, CLS, MARCH – дивіться у розмові з телеканалом ВІТА у програмі “НАШІ. Крок до перемоги”.

Перейти до вмісту