Кременчуцькі гвардійці формують навички взаємодопомоги в умовах війни «Збереження психічного здоров’я та допомога тим, хто пережив травму» - НГУ

У межах реалізації Національної програми захисту психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, що ініційована Оленою Зеленською, а також в рамках впровадження досвіду країн партнерів з психологічної допомоги військовослужбовцям та населенню країни, бійці кременчуцького батальйону Національної гвардії України взяли участь у психологічному тренінгу розробленого на основі програми навчання Israel Trauma and Resilience Center (NATAL).

Національна гвардія України щоденно забезпечує медичну та психологічну реабілітацію поранених військовослужбовців, психологічну реадаптацію звільнених з полону та надає їм можливість знову повернутися у стрій.

Війна, бойові дії чи інші надзвичайні ситуації – це сильний стрес, який суттєво впливає на психологічний стан кожної людини, залишаючи по собі невидимі психологічні травми. Ступінь та складність отриманої травми залежить від багатьох факторів, в тому числі від життєвого досвіду, психічної стійкості та внутрішнього ресурсу. У кожного із нас є те, що допомагає справитися зі складними життєвими ситуаціями. Вчасне надання психологічної допомоги, правильне розуміння свого психоемоційного стану та вміле використання прийомів саморегуляції пришвидшує психічне відновлення та запобігає його ускладненням.

«Сьогодні, військовослужбовці виконуючи тренінгові вправи вчилися формувати відчуття власної безпеки, пошуку власних внутрішніх ресурсів, ефективній оцінці свого психоемоційного стану та зміцнювали віру в можливостях допомагати собі або оточуючим в разі виникнення життєвих труднощів. Це все дуже необхідні навички та корисний досвід, особливо в умовах сьогодення»,– прокоментував начальник психологічної служби.

Група інформації та комунікації Центрального ТУ

Перейти до вмісту