Контрдиверсійні заходи та служба на блокпостах: кінологи бригади «Червона Калина» виконують службово-бойові завдання на Запорізькому напрямку - НГУ

Кінологічна служба бригади «Червона Калина» з перших днів повномасштабного вторгнення щодня несе службу на блокпостах у прифронтових районах. Військові та їхні чотирилапі помічники дбають про безпеку українців, перевіряючи громадян і транспорт, які прямують з тимчасово окупованих територій. Кінологічні групи долучаються до контрдиверсійних заходів, виявлення диверсійних груп, пошуку нелегальної зброї і вибухівки. Службові собаки Національної гвардії спеціально навчаються і тренуються, щоб якісно виконувати службово-бойові завдання у небезпечних умовах.   

«Ми перевіряємо наявність зброї, вибухівки та заборонених речовин. Наразі є підвищена небезпека проникнення диверсійних груп. Наші собаки дуже допомагають – часто люди йдуть на велику хитрість, намагаючись сховати щось заборонене в автомобілі. Але навчену собаку важко обманути. Вона зазвичай виявляє все моментально», – розповідає кінолог бригади «Червона Калина».

Специфіка роботи кінологічної пари є дуже складною, потребує тісної взаємодії кінолога зі своїм чотирилапим другом. Часто така взаємодія перетворюється на вірну дружбу між військовим і його собакою. Місяці щоденних тренувань по спеціальній програмі вдосконалюють навички собаки та роблять кінологічну групу ефективною та злагодженою.

Щодня гвардійці «Червоної Калини» борються з окупантами на найгарячіших ділянках фронту, а також оберігають спокій цивільного населення на блокпостах у прифронтовій зоні.

Група інформації і комунікації Західного територіального управління Національної гвардії України

Перейти до вмісту