Командування НГУ зустрілось з представниками Центру з питань захисту цивільних осіб в умовах конфлікту (CIVIC) - НГУ

Перший заступник командувача Національної гвардії України (начальник штабу) бригадний генерал Вадим Гладков провів робочу зустріч з керівництвом Центру з питань захисту цивільних осіб в умовах конфлікту (CIVIC).

В ході зустрічі присутні обговорили результати співпраці Нацгвардії з представниками Центру з питань захисту цивільних осіб в умовах конфлікту (CIVIC) та наміри на подальшу спільну роботу задля збереження життя цивільних громадян.

«Національна гвардія України співпрацює з українським представництвом Центру з питань захисту цивільних осіб в умовах конфлікту з 2020 року. За цей час ваші представники провели чимало занять та курсів з офіцерами НГУ, присвячених проблемам міжнародного гуманітарного права та захисту цивільного населення під час бойових дій. Ми бачимо велику користь від того, що заняття проводяться за сучасними методиками, прийнятими у провідних країнах світу», – сказав Вадим Гладков.

Також, учасники зустрічі обговорили спроможності Нацгвардії на шляху інтеграційних процесів переходу до стандартів НАТО, підвищення обізнаності західних партнерів стосовно процесів реформування у Національній гвардії України, як складової сектору безпеки у її намаганні відповідати міжнародним стандартам щодо впровадження основних норм та положень міжнародного гуманітарного права, а також покращення взаємодії між цивільним населенням, гуманітарними та міжнародними організаціями.

«Дякую вам за запрошення. Це не перший мій візит до України – я був тут у 2019, 2021 та 2022 роках. Я бачу, як всі українці об’єдналися і намагаються зробити якомога більше для того, щоб здобути перемогу над ворогом. Також, дякую за ваші зусилля інтегрувати проблеми та справи цивільних осіб у вашій роботі. Це дуже важливо під час війни. Сили безпеки мають бути поруч з народом задля їх захисту. Ми, CIVIC, розуміємо важливість військової та цивільної співпраці й хочемо поділитися з вами деякими її аспектами. У нас одна місія – це захист цивільних, і, співпрацюючи, ми можемо розв’язати їх проблеми якнайшвидше і якомога зручніше», – наголосив виконавчий директор Центру з питань захисту цивільних осіб в умовах конфлікту (CIVIC) Хішем Хадрауї.

На завершення зустрічі учасники висловили зацікавленість у подальшій ефективній співпраці.

Довідково:

Центр з питань захисту цивільних осіб в умовах конфлікту (CIVIC) є міжнародною організацією, діяльність якої спрямована на сприяння поліпшенню захисту цивільних осіб в умовах конфліктів. Місія CIVIC полягає у роботі зі сторонами конфлікту та цивільними з метою розробки та впровадження рішень, які спрямовані на запобігання завданню шкоди цивільним та її зменшення. В Україні та інших країнах світу організація працює безпосередньо з урядовими структурами, Збройними силами та іншими суб’єктами сектору безпеки та оборони, а також цивільними громадами, які постраждали від конфлікту, для пошуку практичних рішень для мінімізації шкоди цивільному населенню.

В Україні робота CIVIC сфокусована на трьох головних напрямах.

Перший – підтримка уряду щодо ухвалення і реалізації Національної стратегії із захисту цивільного населення у збройних конфліктах.

Другий – співпраця і навчання представників сектору безпеки та оборони в покращенні підходів до захисту цивільного населення та їх імплементації до стандартів НАТО.

Третій напрям – взаємодія з цивільним населенням у районах бойових дій з метою покращення їх безпеки шляхом побудови ефективного діалогу з військовими та представниками військових адміністрацій.

Місія CIVIC полягає в підтримці цивільних, постраждалих від конфліктів, у прагненні бути захищеними та співпраці з військовими, з метою підвищення їх спроможності запобігати шкоді цивільним під час конфліктів й наданню допомоги тим, хто постраждав під час бойових дій.

Пресслужба НГУ

Перейти до вмісту