Командування Нацгвардії зустрілось з аташе з питань оборони Посольства Канади в Україні - НГУ

Командування Національної гвардії України провело зустріч з новопризначеним аташе з питань оборони Посольства Канади в Україні полковником Ніколя Готьє.

Основною метою зустрічі стало ознайомлення представників Офісу аташе з питань оборони Посольства Канади в Україні із завданнями, роллю і місцем Національної гвардії України під час відсічі російської агресії, а також визначення пріоритетних напрямків співробітництва.

На початку зустрічі українська сторона подякувала в особі аташе Уряду та народу Канади за підтримку України в протистоянні агресії російської федерації. У тому числі особовому складу операції Збройних сил Канади «UNIFIER» за підготовку та навчання особового складу Нацгвардії протягом травня 2018 року – січня 2022 року.

«Окрім підготовки особового складу Національної гвардії України, ми щиро вдячні Уряду та народу Канади за наданий прихисток й для цивільного населення, яке через агресію рф було вимушене покинути свої домівки», – зазначив т. в. о. заступника командувача НГУ підполковник Олексій Осипенко.

Представники Нацгвардії України ознайомили аташе та його помічника з рядом завдань, які наразі виконують підрозділи НГУ у складі Сил оборони України та загальною візією структури.

Під час зустрічі було обговорено пріоритетні напрямки співробітництва з канадською стороною, а саме: підготовку військовослужбовців НГУ у рамках співробітництва з Групою безпекової підтримки України (SAG-U – Security Assistance Group – Ukraine), до проведення якої залучаються інструктори операції Збройних сил Канади «UNIFIER», участь військовослужбовців НГУ в курсах, що проводяться за сприяння Департаменту національної безпеки Канади (DND) та Управління військової підготовки та співробітництва (DMTC – Directorate of Military Training and Cooperation), у тому числі вдосконалення мовної підготовки в Нацгвардії в контексті орієнтованості України на європейський та євроатлантичний курс.

«Україна дуже важлива для Канади. Багато канадців мають українське коріння, тому канадському народу важливо знати, що країни мають змогу захищати свої національні цінності та незалежність. Також канадці вдячні за ту жертву, що кожного дня приносять українські захисники – у тому числі нацгвардійці, – за що вони борються. Це дуже важливо як для Уряду Канади, так і для її населення», – наголосив полковник Ніколя Готьє.

За результатами зустрічі сторони висловили зацікавленість щодо продовження співпраці.

Довідково: за попередні роки, за сприяння Посольства Канади в Україні, операцією ЗС Канади «UNIFIER» проведено підготовку та навчання особового складу Національної гвардії за напрямками:

– підготовка рядового та сержантського складу;

– інженерна підготовка;

– підготовка підрозділів розвідки; снайперів; підрозділів спецпризначення;

– медична підготовка;

– мовна підготовка;

– стандартизація підготовки (розробка навчальних програм та чітке розмежування колективної та індивідуальної підготовки).

Від початку своєї діяльності Операція «UNIFIER» підготувала близько 2 000 військовослужбовців НГУ.

Пресслужба НГУ,

за інформацією Управління міжнародного співробітництва ГУ НГУ 

Перейти до вмісту