Колишній столяр сьогодні мужньо та професійно відбиває ворожі штурми - НГУ

По всій країні війна, розвʼязана рф, змусила десятки тисяч людей змінити свій фах та освоїти нові навички. Так було і у випадку молодшого сержанта на псевдо Смайл – командира піхотного відділення 5 батальйону Бригади швидкого реагування «Рубіж». Колишній столяр сьогодні мужньо та професійно відбиває ворожі штурми і звільняє українські території на найважчих ділянках.

До повномасштабного вторгнення Смайл розвивав власну справу – улюблене хобі вміло перетворював на прибуток. Розповідає, мав багато замовлень з-за кордону.

«Ризики в піхоті я розумів добре, але хотів саме сюди. Якщо ти нормально навчаєшся і береш максимум від досвідченіших побратимів, то все буде добре» – розповідає Смайл.

Військовий каже, за два роки характер та методи цієї війни змінилися, найбільший коректив внесли дрони:

«Через БпЛА ворожі прильоти стали більш прицільними, це стосується і стволки, і міномета. Найчастіше зараз штурмують зранку, коли нічні дрони вже нічого не бачать, а для звичайних ще затемно. Мої хлопці тримають оборону, в гіршому випадку потім йдемо й забираємо позицію назад. Бувало й таке», – пригадує воїн.

Поява дронів суттєво ускладнила життя піхоти. В рази важче нині копати бліндажі та вести розвідку, однак, наші бійці й за таких умов роблять свою задачу – нищать ворога.

«В противника є цілі інженерні роти, «копачі» вони їх називають. Загони зайшли, викопали, тоді зайшла піхота і закріпилася там. Їм в цьому плані легше. А в нас не так багато людей, то ми мусимо і копати, і тримати оборону. Але нічого, впораємося», – переконаний Смайл.

Чоловік каже, брак людей відчутний і він позначається на роботі всіх підрозділів. У людей меншає часу на відновлення між боями, а від того страждає й здоровʼя загалом.

Підсилити своє військо нині може кожен. Пройти фахове навчання та гідно разом з нами подолати всі виклики – вибір справжніх чоловіків.

Пресслужба Північного Київського територіального управління

Перейти до вмісту