Зовнішній пілот-розвідник розповів про особливості служби на фронті - НГУ

Нацгвардієць Дмитро зовнішній пілот-розвідник взводу безпілотних авіаційних комплексів спеціального призначення Національної гвардії України 17 бригади. Його служба включає використання новітніх технологій для спостереження, коригування артилерійського вогню та розвідки ворожих позицій. Виконуючи завдання в різних регіонах України, Дмитро завжди готовий до найскладніших викликів, прагнучи наблизити перемогу і повернутися до своєї родини.

У 2022 році, бувши ще в піхоті, Дмитро потрапив на свою першу ротацію. Спогади про ті дні досі живі в його пам’яті.

“Перші враження це шок і здивування від побаченого – розруха і хаос у місцях, де колись було життя”, – згадує Дмитро. 

Особливо складними були завдання на початку війни, коли під обстрілами потрібно було зайти та закріпитися на позиціях. Тоді він зрозумів, наскільки важливо бачити ситуацію в реальному часі, що й спонукало його до переходу в аеророзвідку.

Як зовнішній пілот-розвідник, Дмитро виконує ключові завдання на найгарячіших напрямках. Зараз він виконує завдання на Донеччині, а раніше працював у Харківській та Луганській областях. 

“До моїх обов’язків на полі бою входять спостереження, коригування артилерії та FPV, розвідка ворожих позицій і логістики противника”, – розповідає Дмитро.

 Завдяки його роботі, наші сили завжди отримують актуальну інформацію про ворога, що дозволяє уникати втрат серед побратимів і ефективно планувати бойові операції.

Працюючи під постійними обстрілами ворожої артилерії та мінометів, Дмитро разом з командою завжди діє обережно, уникаючи зайвих пересувань.  Одного разу під час ворожого штурму бронетехнікою, завдяки його коригуванню, наша артилерія та FPV-дрони успішно зупинили атаку ворога.  Основні технічні труднощі в роботі пов’язані з діями ворожих станцій радіоелектронної боротьби та радіоелектронної розвідки, що вимагає від команди постійного вдосконалення техніки та тактики.

Попри всі труднощі, Дмитро продовжує виконувати свою місію з високим професіоналізмом. Він мріє про швидке закінчення війни та повернення до своєї родини. 

“Мрія лише одна – скоріше закінчити нашу боротьбу з ворогом і повернутися до своєї родини”, – ділиться він. 

Група інформації і комунікації Центрального ТУ

Перейти до вмісту