Кінологічному центру Північного об’єднання Національної гвардії України волонтери передали породистих чотирилапих підопічних (ВІДЕО) - НГУ

На Київщині, у рамках програми допомоги кінологічним службам органів безпеки і оборони, представники громадської організації “Кінологічної Спілки України” передали 5 племінних собак для подальшого проходження служби у штурмовій бригаді “Буревій” Нацгвардії.

Власники розплідників та досвідчені цивільні кінологи підготували базовим навичкам чотирилапих, аби вони могли продовжити тренування вже безпосередньо за спеціалізацією та якнайкраще показати себе у роботі, яку в майбутньому їм доведеться виконувати під час служби разом з гвардійцями.

«Вік собак від року до двох, це вже не цуценята. Їх перевіряли та відбирали, адже із виводку шести щенят лише одне може підходити для служби», – розповіла помічниця президента Кінологічної Спілки України Оксана Сліпченко.

Гвардійці ж зазначили, що породисті собаки мають спершу знайти контакт, звикнути до бійців, аби продовжувати тренування, вдосконалювати власні навички і бути готовими до службових завдань.

«Насамперед собак будуть використовувати для пошуку зброї, набоїв, вибухових речовин, пошуку і розшуку злочинців, а також боротьби з агресором», – зазначив начальник кінологічної служби Національної гвардії України полковник Тарас Борита.

Для того, щоб продемонструвати вміння службових собак, які вже показали високі результати в роботі та яким навичкам тренуватимуть нових, військові кінологи відпрацювали зі своїми підопічними прийоми затримання умовного «злочинця-агресора», а також пошук муляжу вибухового пристрою в автомобілі.

Наразі представники Кінологічної Спілки України та Нацгвардії України налагодили якісну співпрацю і планують продовжувати плідну роботу й надалі, щоби досягти головної цілі – перемогти ворога у війні.

Відділення інформації і комунікації Північного ТУ НГУ

Фото Володимир Нєізвєстний

Відео Віктор Петриченко

Перейти до вмісту