На Київщині, у рамках програми допомоги кінологічним службам органів безпеки і оборони, представники громадської організації “Кінологічної Спілки України” передали 5 племінних собак для подальшого проходження служби у штурмовій бригаді “Буревій” Нацгвардії.
Власники розплідників та досвідчені цивільні кінологи підготували базовим навичкам чотирилапих, аби вони могли продовжити тренування вже безпосередньо за спеціалізацією та якнайкраще показати себе у роботі, яку в майбутньому їм доведеться виконувати під час служби разом з гвардійцями.
![01.](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/02/01..jpg)
![1](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/02/1-25.jpg)
![02](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/02/02.jpg)
![2](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/02/2-25.jpg)
![4](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/02/4-18.jpg)
![5](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/02/5-14.jpg)
«Вік собак від року до двох, це вже не цуценята. Їх перевіряли та відбирали, адже із виводку шести щенят лише одне може підходити для служби», – розповіла помічниця президента Кінологічної Спілки України Оксана Сліпченко.
Гвардійці ж зазначили, що породисті собаки мають спершу знайти контакт, звикнути до бійців, аби продовжувати тренування, вдосконалювати власні навички і бути готовими до службових завдань.
«Насамперед собак будуть використовувати для пошуку зброї, набоїв, вибухових речовин, пошуку і розшуку злочинців, а також боротьби з агресором», – зазначив начальник кінологічної служби Національної гвардії України полковник Тарас Борита.
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/02/0-4.jpg)
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/02/9-9.jpg)
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/02/13-3.jpg)
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/02/12-4.jpg)
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/02/11-5.jpg)
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/02/10-8.jpg)
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/02/7-11.jpg)
Для того, щоб продемонструвати вміння службових собак, які вже показали високі результати в роботі та яким навичкам тренуватимуть нових, військові кінологи відпрацювали зі своїми підопічними прийоми затримання умовного «злочинця-агресора», а також пошук муляжу вибухового пристрою в автомобілі.
Наразі представники Кінологічної Спілки України та Нацгвардії України налагодили якісну співпрацю і планують продовжувати плідну роботу й надалі, щоби досягти головної цілі – перемогти ворога у війні.
Відділення інформації і комунікації Північного ТУ НГУ
Фото Володимир Нєізвєстний
Відео Віктор Петриченко