«Кара-Даг»: ГВАРДІЯ НАСТУПУ. Як все починалося - НГУ

МВС України розпочинає спецпроєкт, у якому розповідатиме про кожну з бригад «Гвардії наступу». Спецпроєкт про історію формування штурмових бригад Гвардії наступу ми розпочинаємо із розповіді про «Кара-Даг». 

Назва цієї бригади Національної гвардії України говорить сама за себе. Кара-Даг – це гора в Криму і завдання 15-ї бригади оперативного призначення імені Героя України Богдана Завади – звільнити від російських окупантів півострів.

Бійці «Кара-Дагу» брали участь у оборонних боях за міста Мелітополь, Молочанськ, Токмак, Кам’янське та зупинили наступ ворога на Запоріжжя. Нині надійно тримають запорізький фронт. Гасло бригади – «Піднімемо прапор над Кримом».

“Не бійтеся йти воювати. Хтось же має керувати танком, стріляти з артилерії? Якщо всі так будуть боятися воєнкоматів, то хто ж вижене цих нелюдів з наших окупованих земель?”, – закликає інструктор бригади.

Інструктор бригади «Кара-Даг», який має позивний «Британець», насправді козак із Запорізького краю – з міста Токмак. Він брав участь в АТО з 2018 року, а з початку повномасштабного вторгнення у 2022 році – воював у обороні Запоріжжя.

Детальніше дивіться у фільмі спецпроєкту ГВАРДІЯ НАСТУПУ. ЯК УСЕ ПОЧИНАЛОСЬ.

Департамент комунікації МВС України

Перейти до вмісту