Бійці «Гвардії Наступу» пліч-о-пліч з ЗСУ боронять нашу державу на першій лінії фронту, – Ігор Клименко - НГУ

На цьому Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко наголосив в інтерв’ю Наталії Мосейчук, яке приурочене до других роковин початку повномасштабної війни. 

Відповідаючи на питання, чи не готують бійців «Гвардії наступу» для розгону протестів очільник МВС нагадав, що підрозділи «Гвардії наступу» були сформовані на добровільних засадах, у тому числі для того, щоб швидко звільняти тимчасово окуповані території, вибивати з них російських загарбників та проводити у звільнених містах і селах стабілізаційні заходи. 

«Однак бойова ситуація на фронті була такою, що підрозділи «Гвардії наступу», а це військовослужбовці Державної прикордонної служби, Національної гвардії та поліцейські, стали в один стрій із воїнами підрозділів ЗСУ і тепер пліч-о-пліч боронять нашу державу», – підкреслив Ігор Клименко.

Міністр зазначив, що усі бійці системи МВС ретельно підготовлені до будь-яких сценаріїв, які можуть бути на полі бою, та забезпечені необхідним екіпіруванням й озброєнням. 

На питання, чи залишаться воїни «Гвардії наступу» у лавах поліції та Національної гвардії України після війни, Ігор Клименко повідомив, що наразі таких планів немає, адже це питання залежить від ситуації на фронті.

«Ці військовослужбовці можуть залишитися і після війни в підрозділах, якщо цього вимагатиме обстановка – від необхідності захисту об’єктів критичної інфраструктури. Адже Нацгвардія, яка поповнюється за рахунок мобілізації – це ще й охоронні функції», – зауважив Міністр внутрішніх справ України.

Докладніше дивіться в інтерв’ю Міністра внутрішніх справ України Ігоря Клименка у програмі «Мосейчук+».

Департамент комунікації МВС України

Перейти до вмісту