ОНОВЛЕНО: Як гвардієць-строковик нищив ворожу техніку на Житомирській трасі (ВІДЕО) - НГУ
Гвардієць строкової служби однієї з військових частин Вінниччини з позивним Зять 26 березня підбив два російських танки та одну БМП під час боїв на Житомирській трасі. Він оператор протитанкового ракетного комплексу «Фагот».
 
Завданням його бойової групи було прикриття колони техніки українських захисників на трасі між Києвом та Житомиром. Гвардійський бойовий розрахунок, в якому був Зять, зайняв позицію на визначеному рубежі та вів спостереження. В якийсь момент на горизонті з’явилась колона важкої техніки противника.
«Наш підрозділ закріпився на Житомирській трасі, ми з моєю групою як раз перебували на бойовому чергуванні, коли почули гул. Їхала колона ворожої техніки з танків та бойових машин піхоти. За першочергову ціль я обрав танк. Підготував ракету, зробив пуск та влучив йому під башту. Потім почув команду командира. Він крикнув, що позаду на мене вже їде БМП, швидко розвернув станок, в тій ситуації в мене була секунда часу, щоб вистрелити в «беху». Було страшно, бо тут або ти, або тебе. Але я розумів, що за мене цього ніхто не зробить. Тоді я вистрілив і точно влучив в ціль», – розповів Зять.
Командир Зятя – Лис, поділився своїм баченням того бою:
«Я вже ніс йому ракету, щоб перезарядитись і побачив, що він цілить в тил колоні, коли на нього позаду вже їхала ще одна «беха». Після моєї команди він розвернувся та підбив її. Зять – кращий строковик, якого я бачив за всю свою службу. Розумний, відданий, хоробрий та добрий. Він такий, що ніколи не залишить своїх побратимів у біді», – зазначив Лис.
Зять каже, що готовий нищити окупантів та їх важку техніку стільки, скільки потрібно, заради перемоги України та звільнення її земель від загарбників.
 
Вдома на нього чекає кохана дівчина, з якою після війни, він хоче одружитися та щасливо жити у мирній та вільній Україні.
Перейти до вмісту