Історії Героїв. Майор Богдан Карватко навічно в строю - НГУ

Богдан Карватко – майор, старший помічник начальника відділення бойової та спеціальної підготовки одного з підрозділів Північного об’єднання. Загинув 20 червня 2022 року, захищаючи Україну.

Відповідальний, висококваліфікований та старанний офіцер. Під час служби завжди міг визначити головний напрямок роботи, наполегливо та ініціативно виконував поставлені завдання. Швидко орієнтувався та вміло діяв в складних обставинах.

Напередодні повномасштабного вторгнення ворога військовослужбовці підрозділу, під керівництвом майора Карватко, виконували завдання з охорони території навколо Київського водосховища і гідроелектростанції, укріпивши смугу вогню зенітних батарей 39-го зенітно-ракетного полку Сухопутних військ Збройних Сил України.

Завдяки добре спланованій та організованій системі вогневих позицій для ведення оборонних та наступальних  дій, 24 лютого, коли було помічено наближення ворожої авіації до стратегічного об’єкта, особовий склад відреагував злагоджено та професійно, вступивши у бій із переважаючими ворожими силами. У результаті атаки російської авіації були відбиті, а об’єкт стратегічного значення та технічний персонал збережений від захоплення.

Протягом квітня та травня 2022 року майор Краватко організовував та здійснював підготовку новоприбулого мобілізованого складу частини до виконання бойових завдань за призначенням, де особистим прикладом самовідданого виконання військового обов’язку, мужності та відданості Військовій присязі навчав бійців військовій справі.

Вже з початку червня  майор Карватко, як заступник командира ротно-тактичної групи, приступив до виконання службово-бойових завдань в районі населеного пункту Сєвєродонецьк Луганської області. У зв’язку з постійними обстрілами з реактивних систем залпового вогню та ворожої авіації, офіцер швидко і якісно провів фортифікаційне обладнання вогневих позицій, опорних пунктів.

17 червня 2022 року особовий склад ротно-тактичної групи виконував бойове завдання щодо стримування штурмових дій російсько-окупаційних військ на околицях населеного пункту Метьолкіне Сєвєродонецького району Луганської області. Особовий склад під керівництвом офіцера вийшов на визначений рубіж у правий фланг противника, успішно зайняв оборону й утримував свої позиції, не зважаючи на тристоронній обстріл. Майору Карватку не лише вдалося втримати позиції, а й знищити два танки Т-62М, мінометну позицію, бойову машину піхоти та близько 50 осіб противника.

19 червня 2022 року російсько-окупаційні війська здійснили чергову спробу захопити населений пункт Сєвєродонецьк Луганської області. У місті внаслідок обстрілів палало щонайменше 9 житлових будинків. Майор Карватко, попри постійні обстріли із реактивних систем залпового вогню «Град», організував та здійснив заходи з евакуації через річку Сіверський Донець вісімнадцятьох місцевих жителів, серед яких було 3 дитини.

20 червня 2022 року особовий склад ротно-тактичної групи отримав бойове розпорядження зайняти рубіж оборони на північних околицях населеного пункту Лисичанськ Луганської області та здійснити вогневе прикриття автомобільної дороги «Сєвєродонецьк-Бахмут».

Враховуючи  важливість даного напрямку та безпосередню близькість до ворожих вогневих позицій, короткий термін часу для виконання поставленого завдання, а також неможливість проведення повноцінної попередньої рекогносцировки місцевості, майор Карватко, як найбільш підготовлений офіцер, взяв на себе відповідальність і особисто висунувся з підрозділом на рубежі оборони та понад 3 години стримував штурмові дії переважаючої сили противника. Проте, під прикриттям авіації та прицільних обстрілів із реактивних систем залпового вогню «Град», російсько-окупаційні війська спробували взяти в оточення особовий склад ротно-тактичної групи. 

Зважаючи на переважаючу силу противника, оцінивши оперативну обстановку, інтенсивність обстрілу та усвідомлюючи відповідальність за виконання бойового розпорядження, а також намагаючись максимально зберегти життя і здоров’я особового складу, офіцер прийняв остаточне рішення та особисто залишився на вогневій позиції та кулеметним вогнем стримував наступ ворога, прийнявши весь вогонь на себе. На жаль, саме в той час офіцер отримав поранення не сумісне з життям. 

Майор Богдан Карватко загинув на полі бою, як справжній герой. Він віддав найцінніше – своє власне життя, врятувавши життя свого особового складу.

За сумлінне виконання службових обов’язків, відданість Військовій присязі та Українському народові, зразкове виконання бойових завдань, особисту мужність і здійснення визначних геройських вчинків під час відсічі збройної агресії російської федерації проти України майору Богдану Карватко  указом Президента України від 16 вересня 2022 року присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).

Перейти до вмісту