Історія боїв за Бахмут від снайпера Козака – бійця харківської «Омеги» - НГУ

Бої за Бахмут — найрезультативніший період снайперської групи ОЗСП “Омега”. Учасник оборонної операції — офіцер-спецпризначенець Козак розповів про специфіку своєї роботи у міській забудові.

Восени 2022 року Бахмутом ще їздив комунальний транспорт, попри те, що бої за місто почалися ще влітку. Взимку ситуація катастрофічно загострилась – ворог закріпився в приватному секторі та рвався до центру. Його просування супроводжувалося пекельними втратами особового складу окупаційних сил та техніки, які завдавали українські захисники.

Росіяни ризикували своїми літаками та пілотами заради знищення снайперських груп нацгвардійців. І це при тому, що у Бахмуті авіацію активно збивали підрозділи ППО, особливо вночі. Також нашим групам снайперів ворог іноді намагався протистояти “скидами” з дронів, але цього зазвичай вдавалося уникати, правильно обираючи позицію. Масова поява fpv-дронів, які можуть діяти на набагато більших дистанціях, суттєво ускладнило життя снайпера. Але він теж має свої переваги: кулю засобами РЕБ [засоби радіоелектронної боротьби, які протидіють БПЛА та радіозв’язку] неможливо зупинити. Суттєву роль також відіграє величезний багаж знань та навичок снайперів “Омеги”, що відточували свою майстерність роками.

 

 

Відділення інформації та комунікації Східного територіального управління Національної гвардії України

 

Перейти до вмісту