Інтерв’ю з ветераном, призером «Warrior Games» Євгеном Жаром про змагання в США, Сергія Сміліна та український ветеранських рух - НГУ

Майор Євген Жар – ветеран Нацгвардії, срібний призер міжнародних адаптивних змагань «Warrior Games» для військовослужбовців та ветеранів, які отримали поранення, були травмовані або захворіли, виконуючи свої службові обов’язки.

 2 вересня Євген у складі Збірної України повернувся зі змагань «Warrior Games», які проходили з 19 по 28 серпня у Орландо, США. Команду України представляли 33 українських ветерана, серед них 7 гвардійців: Владислав Шатілов, Родіон Сітдіков, Богдан Оксентюк, Євген Жар, Сергій Наумов, Ігор Галушка та Дмитро Афанасьєв – капітан команди української збірної Warrior Games. Загалом вардійці вибороли 11 медалей. 

Україна вперше брала участь в Іграх Воїнів і спричинила медальний фурор – наші Воїни вибороли 85 медалей в індивідуальних видах спорту та одне командне срібло.

 У програмі міжнародних адаптивних змагань Warrior Games представлено 11 видів спорту: стрільба з лука, гольф, кульова стрільба, легка атлетика, велоспорт, плавання, веслування на тренажерах, баскетбол на візках, регбі на візках, пауерліфтинг, волейбол сидячи. 

До 2022 року українська збірна складалася, як і інші збірні країн-учасниць з 40 спортсменів. Проте, з початку повномасштабного вторгнення майже всі вони пішли боронити Україну. Четверо захисників-ветеранів: Андрій Котовенко, Сергій Смілін, Володимир Мотельчук, Дмитро Олійник та тренер збірної захисник Дмитро Сидорук віддали життя на цій війні. Ще один учасник отримав поранення за декілька тижнів до тренувальної фази ігор, інші відмовилися від участі, адже, знаходяться у районі бойових дій.

 За словами військовослужбовця Нацгвардії Євгена Жара, щонайменше 70% усієї команди прибули на змагання з передової куди і повернуться, склавши медалі та знову взявши до рук зброю.

Перейти до вмісту