“Іноді важче, ніж на Бахмутській стороні”, — гвардієць-розвідник розповів про роботу свого підрозділу - НГУ

Військовослужбовці 15-го Слов’янського полку беруть участь у бойових діях на Кремінському напрямку. Гвардієць Сергій розповів про роботу свого розвідувального підрозділу.

Сергій — львів’янин. До лав Нацгвардії прийшов у 2014 році. Тоді ж і потрапив на війну. Нині він служить у підрозділі, який має спеціальну підготовку та обладнання для здійснення розвідки на ворожій території.

“Були тут на обороні Слов’янська, потім Дебальцевого, Станиці Луганської. Далі вирішив покращити військові навички, перевівся у Гостомельську бригаду. Там служив два роки. 24 лютого знов повернувся на військову службу. Виконую  задачі на передньому краю. Шукаємо конкретні орієнтири та цілі для подальшої роботи артилерією, — ділиться Сергій. Він додає, що належить саме до піхотної розвідки. — У нас є окремий підрозділ, який займається виключно аеророзвідкою. Ми ж, навпаки, є розвідка-піхота. Хоча у деяких моментах працюємо спільно. Загалом, розвідка – люди, які працюють тихо, повільно, безшумно і по передньому краю. Іноді у тилу противника. Ми маємо подивитися, що там відбувається. Скільки там “живої сили” противника, скільки там техніки. Розвідка пішла, послухала, “змалювала”, повернулася, доповіла, прийняла рішення, що з цим робити”.

Підрозділ Сергія активно працює на Кремінському напрямку. Гвардієць розповів про ситуацію у секторі, де він воює.

“Наразі ми тримаємо оборону. Готуємо новий підрозділ.  Буває, що на стороні Бахмута, навіть легше працювати, ніж на Кремінній. Ліс дуже великий. Дуже багато суміжних підрозділів.  Дуже велике скупчення російських військ”, — пояснює Сергій.

Основною метою розвідки гвардійців є збір інформації про ворожі війська, розташування, вогневі засоби та інші фактори, які можуть впливати на ведення бойових дій.

Нагадаємо, військовослужбовці Національної гвардії України є питомою складовою Сил Оборони України. Вони з 2014 року професійно нищать російських загарбників на східних рубежах й відчайдушно б’ються за волю та суверенітет українських земель.

Відділення інформації та комунікації Східного ТУ НГУ

Перейти до вмісту