Ігор Клименко: МВС України продовжує діалог з ЄС задля розбудови спільної безпекової політики в Європі - НГУ

Про це Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомив під час свого виступу на засіданні Ради міністрів ЄС з юстиції та внутрішніх справ, яке відбулося 4 березня.

«Після ухвалення рішення про відкриття переговорів про вступ України до ЄС, Міністерство внутрішніх справ забезпечило інтеграцію пріоритетів і завдань, спрямованих на набуття членства в ЄС, до усіх документів стратегічного і поточного планування», – наголосив Міністр.  

За його словами, в рамках інтеграції до ЄС МВС України розробило проєкт плану практичних заходів з реалізації Комплексного стратегічного плану реформування органів правопорядку. Триває робота над Стратегією громадської безпеки і цивільного захисту. Розроблено Концепцію безпекового середовища в Україні на 2024–2027 роки. Оновлено Стратегію інтегрованого управління кордонами та Стратегію державної міграційної політики.

«З урахуванням рекомендацій Європейської Комісії та на виконання Стратегії боротьби з організованою злочинністю ми продовжуємо впроваджувати методологію SOCTA. Активно застосовуємо методи та принципи кримінального аналізу, стратегічного аналізу та прогнозування, нарощуємо спроможності Ситуаційного центру МВС, вивчаючи передовий європейський досвід», – зазначив Ігор Клименко.

Серед уже досягнутих позитивних результатів МВС України Міністр відзначив  запуск Служби 112, Єдиного реєстру зброї, а також той факт, що за два роки повномасштабної війни не зафіксовано жодного випадку незаконного переміщення зброї за межі України, що підтверджують сусідні країни.

Міністр відзначив, що перед МВС стоять і масштабні практичні завдання з подолання наслідків повномасштабної російської агресії – наразі – за 2 роки великої війни – слідчими Національної поліції розпочато понад  113 тис. кримінальних проваджень за фактами вчинення окупантами воєнних злочинів.

«Росія має понести кримінальну і фінансову відповідальність за терор цивільного населення та грубі порушення міжнародного гуманітарного права», – наголосив Ігор Клименко.

Глава МВС України підкреслив, що представники Національної поліції та Державної прикордонної служби на постійній основі беруть участь в спільних операціях в рамках мультидисциплінарної програми EMPACT, Стратегії ЄС для Дунайського регіону, Європолу, Frontex.

Крім того, міністр Клименко висловив вдячність партнерам за допомогу у підготовці сил і засобів для відновлення роботи правоохоронних органів на деокупованих територіях. Нагадаємо, за сприяння Консультативної місії ЄС розпочали підготовку з питань стабілізаційних заходів. Участь у навчаннях беруть понад 160 майбутніх тренерів з числа поліцейських та нацгвардійців.

Своєю чергою єврокомісарка з питань внутрішніх справ Ілва Йоханссон подякувала Ігорю Клименку та всьому МВС України за роботу та відзначила високий рівень співпраці:

«Ми приємно вражені результатами вашої роботи. Буду рада приїхати до Києва знову. Ви захищаєте не лише свою територію, а й наші спільні європейські цінності. І стійкість, яку ви демонструєте, вражає. Ми будемо продовжувати підтримку України стільки, скільки це буде необхідно».

За матеріалами Департаменту комунікації МВС України

Перейти до вмісту