«Хотів захищати Маріуполь чи визволяти Херсон», — історія кулеметника Олександра Кватирка - НГУ

Олександр Кватирко вирішив приєднатися до Сил оборони України  одразу після  повномасштабного нападу окупантів. Разом з другом він відправився до місцевого центру комплектування й соціальної підтримки, після чого хлопці розпочали службу в Національній гвардії України. У цивільному житті Олександр працював барменом в Україні та закордоном. Він обожнював роботу і виховував маленького сина. Хлопець не мав військового досвіду, але це не змінило його намір захищати своїх рідних і свою Батьківщину.

Дружина Оксана розповідає, що Олександр дуже хвилювався за власну сім’ю та маленького сина, але загроза, що прийшла разом з окупантами не залишала хлопцеві вибору. Він, як і тисячі українських захисників і захисниць, взяли в руки зброю, щоб боронити те, що люблять. «Він хотів потрапити в зону бойових дій. Мені було важко й дуже тривожно відпускати чоловіка, але я розуміла, що зараз це важливо», – пригадує Оксана. 

У підрозділі чоловік був на посаді кулеметника. «Сашку дуже подобалась служба, він розповідав про чудовий колектив і свою любов до зброї, а ще він постійно хотів потрапити на оборону Маріуполя чи визволяти Херсон», – розповідає дружина Оксана.

На початку березня, підрозділ у якому служив гвардієць зайняв оборону одного із стратегічних об’єктів Рівненської області. Як розповідає командир стрілецької роти старший лейтенант Олег Лижняк, Олександр був дуже ініціативним, активним військовослужбовцем, всі завдання чоловік виконував чітко та якісно.

Родина, друзі та побратими згадують про Олександра як про хорошу людину, вірного друга, дбайливого сім’янина, чудового сина своїх батьків і справжнього патріота своєї держави.

14 березня 2022 року внаслідок авіаційного ракетного удару життя гвардійця обірвалось. За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Олександра Кватирка нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Перейти до вмісту