Гвардієць з позивним Ходор: «Робив і робитиму все можливе, аби ми жили у вільній Україні» - НГУ

До лав Національної гвардії України Володимир потрапив у 2020 році. Розповідає, що коли потрапив в армію, одразу прийшло розуміння, що військова справа – особистий поклик серця. Тому на підписанні професійного контракту він не зупинився, а почав набувати досвіду для виконання бойових завдань на сході України.

«По іншому у моєму житті й бути не може. Ще бувши на строковій службі, я вивчав основи бою, тактику, а стрільби взагалі були моїм улюбленим заняттям. Я пишався собою, що я не просто відслужив певний час, а робив і зараз роблю для своїх рідних все можливе, аби вони жили у вільній Україні, – ділиться спогадами гвардієць з позивним Ходор. –  Я не знав: буде війна чи ні. Головне те, що після сигналу я знав свої дії. Все було відпрацьовано до автоматизму: тривожна валіза зібрана, метушня відсутня, спорядження та зброя укомплектовані. Вони розпочали підступну війну, а ми її закінчимо нашою перемогою».

Підрозділ Володимира отримав негайний наказ на оборону села в Донецькій області. Зібравшись, вони групами вирушили до селища Степне. Під роботу ворожих мінометів, під роботу танків та артилерії, група Ходора протягом декількох діб утримувала оборону та змогла дати гідну відсіч піхоті ворога. Поступові та правильні дії групи гвардійців дозволили вийти на кінець села, де вже й базувалася рота противника. Бійці НГУ надали координати базування цілої роти росіян побратимам зі Збройних сил України. З точною гвардійською наводкою українська арта зрівняла з землею позиції орків.

«Під час зачистки селища я отримав контузію, було важко – все, що можу сказати. Але все ж таки мені вдалось опанувати себе та зрозуміти, що не варто опускати руки, адже в мене за спиною мої побратими, які навіть не думають покидати позиції. Згадую момент, як пройшовши декілька вулиць в селищі Степне, буквально в кілометрі працював ворожий танк, але не довго працював. Разом з бійцями іншого підрозділу ми його знешкодили. Це був дуже щасливий момент», – згадує гвардієць.

За проявлений героїзм, за чітке виконання поставлених задач у відсічі збройної агресії рф Володимир з позивним Ходор нагороджений відзнакою командувача Національної гвардії України – нагрудним знаком «За доблесну службу».

Перейти до вмісту