Гвардієць 5-ї Слобожанської бригади став одним з Героїв Харкова - НГУ

Виставка «Країна Героїв. Місто-герой Харків» відкрилася у малій залі Харківського академічного театру опери та балету ім. Миколи Лисенка.

Експозицію присвятили Дню Конституції України, на якій представлено 10 стендів, кожен з яких розповідає про одного героя “залізобетонного міста”.

Серед людей мирних професій, якими пишається Харків – дизайнер, фотограф, рятувальник, комунальник та інші. Один з них — військовий. І він – гвардієць. Це офіцер 5-ї Слобожанської бригади Ярослав Катрич, позивний Ельф.

Ярослав закінчив Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна за спеціальністю «Радіофізик», але замість наукової кар’єри свідомо обрав шлях воїна, ставши до лав Національної гвардії України. Як зазначають побратими Ельфа, він проявив себе сміливим та вправним воїном, був поранений у боях під Кремінною.

«Над виставкою працював цілий творчий колектив, ми розглядали кожну кандидатуру на засіданні науково-методичної ради музею. Дуже приємно, що одним з героїв, виявився офіцер 5-ї Слобожанської бригади, з якою у нас давні дружні зв’язки. До моменту роботи над експозицією я навіть не знала, що Ярослав служить саме у 5 Слобожанській бригаді», — зазначила головний зберігач Харківського історичного музею Вікторія Буличова.

«Нам хотілося показати, що кожен українець зараз може бути воїном. Ярослав, скажемо так, ще позавчора був мирною людиною, вчора взяв зброю до рук, а сьогодні він той самий Ельф, який якісно нищить орків. Коли я побачив статтю про нього у харківських ЗМІ, зрозумів, що саме цей Герой нам і потрібен. Бо просто неможливо розповісти про всіх наших героїчних захисників, їх дуже багато. Вчорашні звичайні мирні мешканці стають на захист свого міста і перетворюються на героїв. Саме у цьому й полягає ідея виставки, ми показуємо, що у нас ціла країна героїв та Місто-герой», – розповів куратор виставки, науковий співробітник Харківського історичного музею Костянтин Дубін.

Експозиція буде працювати до 2-го липня, після чого поїде по різних містах України, спочатку – деокупованими територіями Харківської області. Почнуть з Ізюма. Ці 10 героїв, що представлені на стендах виставки, символізують собою героїчний опір “залізобетонного міста”, у якому кожен стає героєм, роблячи свою справу під обстрілами та бомбардуваннями, коли ворог намагається зруйнувати наші домівки та наш дух.

Відділення інформації та комунікації Східного ТУ НГУ

Перейти до вмісту