“Гвардія наступу”: як тренують українських штурмовиків бригади «Спартан» - НГУ

Нацгвардійці бригади «Спартан» відточують свої бойові навички на полігонах Харківщини. Бійці засвоюють навички влучної стрільби, тактику бойових дій у міській, лісистій та степовій місцевості, тактичну медицину, інженерну підготовку тощо.  

Досвідчений військовий з позивним Змій, один з перших, хто доєднався до лав бригади на початку повномасштабного вторгнення. У 2014-2015 роках воював розвідником в окремому розвідувальному батальйоні. Після участі в антитерористичній операції працював у сфері ІТ. 

«На другому тижні війни [повномасштабного вторгнення російських загарбників] призначили головним спостережного пункту під Циркунами, займався там розвідницькою справою. Після цього на Руській Лозовій вже обіймав посаду командира відділення. Воював в Дементіївці, Удах, вже керував особовим складом взводу. Під час наступу на схід звільняли Куп’янськ, Куп’янськ-Вузловий, Ківшарівку, Кругляківку. Потім були запеклі бої в Новоселівці, де був поранений в лікоть, але перемотав скотчем руку та залишився на позиції й далі керував боєм, в якому особисто вбив двох ворогів та одного взяли в полон. Під Соледаром отримав кульове поранення, відмовився від евакуації та 5 годин керував боєм, потім зі зброєю самостійно півтора кілометра добирався до точки евакуації. Після цього відновлювався, запропонували керувати ротою, і ось зараз вона формується та проходить бойове злагодження», – розповідає Змій. 

Під час тренування нацгвардійці відпрацьовують тактику ведення бою, вогневу підготовку та тактичну медицину. Засвоюють техніку безпечного поводження зі зброєю, штурмові дії, маневри в складі відділень і взводу, ведення бойових дій в польових умовах, медичну підготовку і стрільбу. Програма розрахована таким чином, щоб підготувати новобранців для повноцінної взаємодії на полі бою із досвідченими військовослужбовцями. 

Віктору на позивний Тренер — 32 роки. Отримав такий позивний, оскільки раніше професійно займався важкою атлетикою. Десять років тому служив за контрактом у військовій частині 3024, потім працював шахтарем. 

«З першого дня війни пішов добровольцем у свою частину, виконував завдання з патрулювання міста та виявлення диверсійно-розвідувальних груп. Підготовка тоді й зараз відрізняються, в тиловій частині рівень підготовки не такий сильний. Тут він вище, бо це штурмова бригада. Три місяці тому, в березні, перевівся, зараз на посаді командира відділення. Як спортсмен вважаю, що потрібні регулярні тренування для вдосконалення своїх навичок, як з фізичної підготовки для більшої витривалості, так і тактики для покращення бойових вмінь, щоб вже на полі бою нещадно нищити ворога», — пояснює Тренер. 

Нацгвардієць В’ячеслав — старший кулеметник, чоловікові 34 роки, службу проходить з 24 лютого минулого року. 

«До цього служив два роки за контрактом на посаді стрільця в військовій частині 3024 у Павлограді. Потім працював у воєнізованій охороні. Після початку вторгнення пішов до своєї частини. Ніс службу на блокпостах та брав участь у стабілізаційних заходах. До бригади «Гвардії наступу» приєднався в березні. Тренування проходять старанно, інструктори вимогливі, тренуємось весь день в повному екіпіруванні та з автоматами», — коментує В’ячеслав. 

Гвардійці бригади “Спартан” є питомою складовою Сил Оборони України. Вони професійно нищать російських загарбників на східних рубежах й відчайдушно б’ються за волю та суверенітет українських земель. 

 Штурмова бригада “Спартан” — об нас ламається ворог! 
Вступай і наступай! 

Заповнюй анкету на сайті https://storm.mvs.gov.ua/ 

Відділення інформації та комунікації Східного територіального управління Національної гвардії України 

Перейти до вмісту