Сапери Нацгвардії розміновують територію ЧАЕС (ВІДЕО) - НГУ
Один із об’єктів, де гвардійці сьогодні виконують завдання з виявлення та знищення вибухонебезпечних предметів – це державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська атомна електростанція».
 
Зараз тут працюють групи з розмінування НГУ та ДСНС України.
«Враховуючи специфіку об’єкту, вирішено долучити до розмінування фахівців з РХБ-захисту, які спільно з саперами досліджують територію «Чорнобильської АЕС», – розповідає начальник інженерної служби НГУ Валерій.
Нагадаємо, що Чернобильська АЕС була окупована ворожими військами з 24 лютого по 31 березня.
«Коли рашисти зайшли на цю територію, вони не змогли зайти на стратегічно важливі обєкти, адже там діє відповідна система допуску. Вони розквартирувалися в офісах, які вони розграбували і викрали багато комп‘ютерів, моноблоків та системних блоків. Сьогодні ми працюємо на всі 150%. Якщо раніше ми працювали по 12 годин, то зараз в нас немає такої можливості. Ми заїзжаємо на 2 тижні і працюємо мінімально зміну”, – зазначає начальник зміни «Чорнобольської АЕС» Дмитро.
Майже 80% території вже досліджено нашими саперами. На сьогодні радіаційний фон на території атомної електоростанції залишається в межах контрольних рівнів.
«Щоденно, з початку війни, до 10 груп розмінування з військових частин Національної гвардії України виїжджають на виконання завдань з виявлення та знищення вибухонебезпечних предметів на всіх регіонах України, окрім тимчасово окупованих територій. На сьогодні ці підрозділи виявили та знешкодили близько 5000 вибухонебезпечних предметів по всій Україні», – зауважив начальник інженерної служби.
Після закінчення саперних робіт на АЕС, працівники Державного спеціалізованого підприємства зможуть вілносно безпечно працювати і виконувати свою роботу на всій території об’єкта.
Перейти до вмісту