НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ


 

Телефон довіри (044) 226-22-52

Багато трагедій пережив український народ і Голодомор 1932-1933 років – одна з найстрашніших катастроф в історії нашої країни.

Щорічно в четверту суботу листопада відзначається День пам’яті жертв Голодоморів. В цей день український народ віддає шану безневинним жертвам жахливого геноциду, вчиненого проти нього ворогами в минулому сторіччі.

27 листопада командування та особовий склад усіх військових частин Південного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України долучилися до вшанувальних заходів на честь жертв Голодоморів.

В Одесі о 10 годині на Лідерсовському бульварі пройшов ритуал покладання квітів до пам’ятного знаку жертвам Голодомору 1932-1933 років в Україні. Пам’ять невинно загиблих вшанували  представники міської ради та обласної адміністрації, громадські діячі, військовослужбовці та правоохоронці. До заходу долучився начальник Південного Одеського територіального управління Національної гвардії України генерал-майор Олег Підлубний. 

У Львові нацгвардійці 2 Галицької бригади помолились перед капличкою Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. Військові запалили свічки у пам’ять тих, хто загинув від штучних голодоморів.

У Тернополі, на головній площі міста, відбувся мітинг-реквієм за загиблими в часи голодоморів. Тут зібрались містяни, представники влади, правоохоронці та гвардійці 2 батальйону військової частини 3002. Окрім панахиди тут відбулось і театральне інсценування страшних подій 1932-1933 років.

«Ми повинні пам’ятати всіх тих, хто став жертвами одного із найбільших геноцидів в історії людства, організованого радянським тоталітарним режимом. Увесь світ сьогодні вшановує їх пам’ять і запалює свічки. Шануймо й тих, хто сьогодні зі зброєю в руках відстоює суверенітет України на сході України в неоголошеній війні з російською федерацією», – сказав після заходу заступник начальника Міжнародного центру по роботі з особовим складом полковник Максим Барилко.

В Ужгороді біля «Свічі пам’яті» на площі Народній духовенство, громадськість, керівництво Закарпатської області, крайових силових структур та відомств вшанували жертв голодоморів покладанням символічних лампад та колосків до меморіалу. На площі відбувся поминальний молебень. До заходів долучилися й національні гвардійці, які дислокуються в обласному центрі.

В каплиці на честь Покрови Пресвятої Богородиці, капелан 11 бригади отець Андрій, провів панахиду. Гвардійці помолились і поставили свічки за упокій жертв Голодомору.

Військовослужбовці 19 Миколаївського полку охорони громадського порядку взяли участь у пам’ятних заходах, присвячених трагічній сторінці історії України – Голодоморам. Гвардійці поклали квіти до пам’ятного знаку та запалили лампадки, а капелан військової частини протоієрей Володимир Сеньковський долучився разом з іншими священиками до панахиди.

Серед присутніх були командир військової частини 3056 підполковник Руслан Кузьміч та його заступник капітан Микола Побережний. В ході заходу, священнослужителі провели молебень, після чого всі учасники вшанували пам’ять померлих хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіалу. 

У Запоріжжі до меморіалу пам’яті жертв Голодомору запалити свічки прийшли гвардійці військової частини 3033, представники державної влади та жителі міста. Присутні вшанували пам’ять жертв геноциду молитвою та хвилиною мовчання. Учасники  заходу поклали до меморіалу колоски, квіти та запалили лампадки.

«З вірою, надією та допомогою Бога наші предки змогли пережити ці важкі часи, тому ми зобов’язані пам’ятати про них та завжди тримати у своєму серці», – промовив отець Любомир. – «Хай цей символічний вогонь дарує спокій та мир душам загиблих, а нам – їх живим нащадкам, нехай нагадує про обов’язок зробити все, щоб ці страхіття не повторилися».

Для військовослужбовців строкової служби була проведена година-реквієм «Без права на забуття». Методист клубу Алла Близнюк нагадала гвардійцям про трагічні історичні події даного періоду за допомогою літературних виставок “Людської пам’яті мости” й “Пам’ятаємо…”.

«Ми разом згадуємо трагічне заради єднання, задля того, щоб об’єднати людей і цим посилити наше бажання уникнути повторень такої трагедії у майбутньому», – зазначив тимчасово виконуючий обов’язки командира частини підполковник Віталій Кононенко.

 В каплиці Архистратига Божого Михаїла капелан військової частини отець Діонісій звершив чин панахиди за спокій душ всіх голодом в Україні уморених, після чого звернувся до військовослужбовців з промовою: “Голодомор 1932-1933 років – не просто голод викликаний неврожаєм, а саме штучно створений та іменується геноцидом, бо був влаштований для цілеспрямованого винищення українського народу”.

За матеріалами з військових частин