Гвардійці вшанували пам’ять героїв Небесної сотні - НГУ

Військовослужбовці Національної гвардії України приєдналися до пам’ятних заходів, щоб вшанувати подвиг учасників Революції Гідності та Героїв Небесної сотні.

У західноукраїнських містах і містечках родичі полеглих, очільники міст, громадські активісти, волонтери, духовенство, представники Сил безпеки і оборони України зібралися разом біля знакових і символічних місць, щоб провести мітинги-реквієм і поминальні панахиди.

Громада поклала квіти і лампадки до могил героїв Небесної сотні й могил інших захисників України, а також до меморіалів, що звели у пам’ять про загиблих. 

Також Рівному відбулася урочиста церемонія відкриття відновленого муралу Героїв Небесної Сотні. Цей мурал є твором рівненського музиканта і художника Юрія Журавля.

У Луцьку як символ безсмертної душі борців та перемогу світла над темрявою, учасники революції та рідні загиблих розвісили білих паперових янголів на «Дереві Свободи».

Гвардійці Прикарпаття приєдналися до перегляду документального фільму режисера Влада Васильченка “Майдан! Шість літер нашої свободи!”.

«Дуже важливо пам’ятати загиблих героїв Небесної сотні. Вони своєю самопожертвою подали потужний сигнал українському суспільству і всьому світу, — каже офіцер Національної гвардії України Андрій. — Це була самопожертва, яка змінила українців і повернула Україну на шлях демократії і свободи».

В місті Одесі керівництво Південного Одеського територіального управління НГУ разом з очільниками міста, області, силових відомств регіону, одеситами поклали квіти до пам’ятного знака Героїв Небесної Сотні. Присутні вшанували пам’ять про Героїв хвилиною мовчання.

Гвардійці 19 Миколаївського полку охорони громадського порядку НГУ вшанували пам’ять Героїв хвилиною мовчання та покладанням квітів до меморіалу Героїв Небесної Сотні. Також, військовий священник (капелан) провів молебень в пам’ять про полеглих.

Гвардійці 34 Херсонського полку НГУ та капелан отець Юрій провели спільний молебень та вшанували пам’ять про Героїв Небесної Сотні.

Гвардійці Ізмаїльщини провели урок мужності до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні. Про свій військовий шлях розповів учням Ізмаїльської гімназії № 14 військовослужбовець Михайло. Також дітям розповіли, як організована військова служба в підрозділі, які задачі виконують і які події трапляються на блок-постах.

В Запоріжжі керівництво 23 окремої бригади «Хортиця» НГУ, обласної та міської влад, правоохоронних органів спільно віддали шану полеглим. Присутні поклали квіти до монумента Честі та Гідності та вшанували загиблих Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання.

Пам’ятаємо про подвиг кожного Героя. Велика шана, та подяка тим, хто боронив і нині боронить Україну!

Перейти до вмісту