Гвардійці вітають українців з Днем Державного герба - НГУ

19 лютого в Україні відзначають День Державного герба. Національна символіка дає силу нашим воїнам, вона їх надихає і нагадує про історичну тяглість української держави, наші військові традиції й історію героїчної боротьби за незалежність і свободу.

Державний герб України – золотий тризуб на синьому щиті. В минулому цей знак був почесним знаком князів Київської Русі. У часи Української Народної Республіки тризуб використовувався як герб, а водночас він став символом національно-визвольних змагань.
 
У цьому сакральному символі закодований дух нашого народу: свободолюбство та незалежність. Він уособлює нашу єдність, зв’язує між собою покоління та прагнення українського народу до власної державності. Тому 19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила золотий тризуб як малий Державний герб України.
 
З початком російської агресії наш тризуб став оберегом українських військових. Його зображають на шевронах, його малюють як знак спротиву окупантам. Кожен бачить у ньому щось своє. Для одних тризуб – це воля, для інших – зброя або сокіл у вільному польоті. Водночас більшість українців знають: там де тризуб, там українська земля і українські люди.
 
З Днем Державного герба України!

Група інформації і комунікації Західного ТУ

Перейти до вмісту