Гвардійці відпрацьовують бій в міській забудові - НГУ

Підрозділи Національної гвардії вдосконалюють навички ведення бою в міських умовах за базовим принципом «зачищення-знищення-закріплення».

Затишні міські вулички, величні парки, строкаті житлові масиви з дитячими майданчиками, у яких до окупації кипіло буденне життя мирних жителів, ворог використовує у своїх підступних цілях. Небезпека чатує тут на кожному кроці: росіяни створюють міцну оборону, використовуючи складний міський пейзаж на свою користь.

Наступальні дії штурмових груп у польових умовах суттєво відрізняються від дій у населених пунктах: тут не так важливі військові технології, як особиста підготовка гвардійців та злагодженість дій підрозділу. Сценарій «штурм будівлі», за яким тренуються військовослужбовці Національної гвардії, показує реальні умови бою у міській смузі. Зокрема, відточуються навички роботи із розвідданими стосовно об’єктів та розташування ворога, відпрацьовується тактика штурму, знищення вогневих точок противника, сигнали взаємодії, підтримка атаки штурмовиків іншими підрозділами, дії в оточенні.

Старший інструктор бойової підготовки нацгвардієць Дмитро: «Неможливо передбачити усі нюанси, з якими ти можеш стикнутись під час міських боїв. Бо кожен бій – суцільна імпровізація. Проте вона базується на дуже широкому досвіді. Наша злагодженість, кмітливість, оперативність, натиск, відточені під час тренувань, переконаний, зроблять ефективними дії під час операцій в реальних умовах».

І пам’ятаймо: воїни гвардійці мужньо та професійно обороняють Україну. Ворог буде розбитий.

Група інформації та комунікації Центрального ТУ

Перейти до вмісту