Гвардійці, що повернулися з фронту, пройшли програму психологічної реабілітації (ВІДЕО) - НГУ

Воїни чернівецького підрозділу Національної гвардії, котрі повернулися з передової, пройшли спеціальну програму психологічної реабілітації.   Декомпресія, тобто програма психологічної реабілітації учасників бойових дій, дозволяє плавно адаптуватися до умов цивільного життя.

Військовослужбовці Національної гвардії, котрі повертаються з районів активних боїв регулярно беруть участь у спеціальних програмах психологічної реабілітації. Це дозволяє перемкнути свідомість і емоційний стан бійців з умов війни і постійної загрози та стресу на умови життя у відносно спокійному і безпечному середовищі.

Декомпресія дозволяє робити таку адаптацію керованою і прогнозованою. Перехід  психіки з екстремальних до звичайних, буденних умов проходить під супроводом психологів, фахівців з фізичної культури та медиків.

 «У цей короткий період часу: коли вони думками ще знаходяться в районі виконання завдань, хоча тілом вони вже в безпеці – ми можемо визначити рівень їхньої травматизації, щоб надалі ми могли направити їх на повноцінну реабілітацію. Ми навчаємо: як повертатися додому, до своїх близьких, рідних. Як спілкуватися з цивільними людьми, які не проходять службу з будь-яких причин, щоб не викликати агресію. Вчимо ставитися з розумінням до тих питань, що їм будуть задавати» – розповідає начальник відділення психологічного забезпечення майор Степан Колодій.

Більше про те, як бійці Національної гвардії психологічно відновлюються після важких боїв і адаптуються до життя у безпеці дивіться у сюжеті: 

Перейти до вмісту