Діти нацгвардійців провели десятиденний відпочинок у Республіці Хорватія - НГУ

За сприянням хорватської сторони та Асоціації «Хорватія допомагає» діти захисників України вчергове відпочили в Республіці Хорватія. Група з 30 дітей віком від 9 до 14 років, серед яких 13 дітей військовослужбовців Національної гвардії України, які загинули, були захоплені у полон або зникли безвісти за особливих обставин.

Протягом 10 днів діти проживали на території Поліцейської академії в місті Загреб огорнуті безмежною гостинністю та привітністю організаторів.

Хорватська сторона організувала насичену культурну та розважальну програму для дітей в місті Загреб, яка включала відвідування місцевого зоопарку, хорватського автоклубу (HAK), кінотеатру, шоколадної фабрики «Kraš», Музею поліції на території Академії поліції, Центру розмінування Республіки Хорватія, футбольного матчу «Динамо Загреб» – «Горіца». Під час візиту до місцевої школи діти змогли поспілкуватись з однолітками та взяли участь у шкільних спортивних іграх.

У місті Карловац діти відвідали океанаріум «Aquatika», де насолоджувались сучасним поглядом на суспільний простір, історію та біологію, та Центр досвіду Ніколи Тесли з експозиціями робочих моделей пристроїв та апаратів, а також зібрання матеріалів і документів, в яких життя і діяльність винахідника.

Найбільш значущою подією поїздки став візит дітей до Сабору (Парламенту) Республіки Хорватія, де відбулася зустріч із заступником голови Хорватського парламенту академіком Желько Райнером, головою Міжпарламентської групи дружби Хорватія-Україна в Хорватії Здравкою Бушич і членом групи Давором Іво Стієром і Надзвичайним та Повноважним Послом України в Хорватії Василем Кириличем. Дітям організували екскурсію по Сабору, а високопосадовці висловили слова підтримки українському народові та запевнили в продовжені діяльності направленої на допомогу Україні, у тому числі й у сфері відпочинку дітей загиблих, захоплених у полон або безвісти зниклих за особливих обставин військовослужбовців, поліцейських та осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту.

Також українську делегацію з візитом підтримки відвідав Голова поліції Міністерства внутрішніх справ Республіки Хорватія Нікола Міліна.

 «Безмежно вдячні організаторам за таку можливість для дітей наших Захисників. Протягом 10 днів вони отримали психологічне перезавантаження завдяки незабутнім позитивним емоціям, отримали нові цікаві знайомства та підтримку від хорватської сторони, яку вони будуть відчувати й надалі!» – зауважила офіцер відділення психологічного забезпечення секції персоналу ПКТУ капітан Ольга Сущенко.

Управління соціального супроводу ДП ГУ НГУ

Перейти до вмісту