Гвардійці провели відкритий урок мужності для випускників шкіл Мукачівської громади (ВІДЕО) - НГУ

Вогнева, тактична і медична підготовка, виставка зброї та інженерних боєприпасів, управління безпілотними літальними апаратами й засобами боротьби з ними, а також презентація вищих навчальних закладів Національної гвардії України. Все це провели нацгвардійці під час відкритого уроку мужності для старшокласників Мукачівської громади.

«Це не так легко, як здавалося на перший погляд. І бронежилети, і шоломи й ці страйкбольні навчальні автомати важать чимало. А ще треба правильно тримати та влучно цілитися. Тому потрібно бути фізично підготовленою і сильною людиною», – розповіла школярка Євгенія.

«Тренування ми проводимо зі страйкбольною навчальною зброєю. Вона повністю ідентична справжньому автомату Калашникова, але не несе жодної загрози, бо стріляє пластиковими кульками», – розповів нацгвардієць Артем.

Також військові продемонстрували дітям інженерні боєприпаси. Фахівці наголосили, що головне правило, якщо знайшли предмети, схожі на міни й гранати, ні в якому разі не наближатись і не брати їх в руки.

Окрема локація була присвячена радіаційному та хімічному захисту. Гвардійці розповіли про небезпеку, яку несе хімічна зброя, та засоби захисту від неї. Із задоволенням діти розглядали й навіть приміряли протигази й загальновійськові захисні комплекти. Чи не найбільше вражень юні мукачівці отримали від показових виступів кінологічної групи. А бійці відділення безпілотних літальних апаратів продемонстрували власні квадрокоптери й навіть дозволили школярам спробувати себе в ролі оператора FPV-дрона на комп’ютерному симуляторі.

«Я спробував це вперше. Літав на комп’ютерному симуляторі. Потрібно було керувати дроном в міській забудові. Це було неперевершено. Добре, що наші війська використовують такі сучасні технології для захисту країни», – ділиться враженнями школяр Денис.

Як і під час тренувань з бійцями, дуже багато уваги було приділено медичній підготовці. Вміння вчасно та якісно надати допомогу собі та побратиму рятує багато життів. Тому школярів вчили накладати турнікети, тампонувати рани й навіть евакуювати пораненого. А ще провели заняття з топографії. Також майбутнім випускникам розповіли про вищі навчальні заклади Національної гвардії України, знання і спеціальності, які можна там отримати й стати офіцерами Нацгвардії.

«Ми з радістю відгукнулись на пропозицію освітян і організували цей урок для всіх старшокласників міста. Мета цього заходу – показати дітям, що українське військо може їх захистити. Ми показуємо, чому навчаємо наших військовослужбовців: медицина, вогнева і тактична підготовка. На окремій локації розповідаємо про вищі навчальні заклади Національної гвардії України й професії, яким там навчають. Ми бачимо, що такі відкриті уроки потрібні й цікаві майбутнім випускникам і випускницям», – розповідає Олексій Куделя, речник закарпатського підрозділу Національної гвардії України.

Група інформації і комунікації Західного ТУ НГУ

Перейти до вмісту