Гвардійці провели майстер-класи для учасників військово-патріотичної гри «Джура» - НГУ

У заняттях узяли участь учнівські команди з 14 територіальних громад Волині вікових категорій від 11 до 17 років.

«Гра «Джура» – це не лише змагання. Вона проводиться послідовно протягом навчального року і передбачає також навчальні заходи. Тому сьогодні ми запросили представників Національної гвардії, територіального центру комплектування, громадських організацій, які можуть дати дітям нові знання і важливі навички», – каже Катерина Павлюк.

Волинський підрозділ Національної гвардії вже не перший рік допомагає у проведенні заходів у рамках гри «Джура».

«Сьогодні Національна гвардія захищає країну на всіх рубежах. Мине кілька років – і учні, з якими ми працюємо, можуть поповнити наші лави. Ці юнаки і юнки, котрим уже зараз подобається носити військовий одяг, будуть більш підготовленими й до служби, і до дорослого життя з його непередбачуваними поворотами», – говорить офіцер-гвардієць Тарас.

Гвардійці-інструктори провели для учасників гри майстер-класи з домедичної допомоги, топографії та мінної безпеки.

Для учня військового ліцею Іллі турнікет не є чимсь новим.

«Ми вже тренувалися його накладати, знаємо послідовність дій, – каже хлопець. – А сьогодні інструктор запропонував зробити це на час. Є куди рости. Ще нам було цікаво тренуватися в накладанні турнікета на ногу», – розповідає Ілля.

Завдяки гвардійцям учні матимуть базові знання з топографії, знатимуть принципи дії програми «Кропива», яку використовують тисячі захисників по всій країні.

Діти, багато з яких живуть неподалік від кордону з Білоруссю, тепер мають уявлення і про різні типи вибухових пристроїв, зокрема протипіхотні міни.

Козацьке стрілецьке братство показало учасникам гри «Джура» зразки озброєння 17-18 століть. Охочі могли потримати в руках мушкет і пістоль, дізнатися, чим шабля відрізняється від ятагана. Були проведені й заняття зі стройової підготовки.

Перейти до вмісту