Гвардійці проходять курс інтенсивного тренування перед виконанням бойових завдань (ВІДЕО) - НГУ

Гранатомети, кулемети, гранати, автомати, одноразові гранатомети – це тільки частина озброєння, яким повинен фахово володіти кожен військовослужбовець бригади «Червона Калина», котрий бере участь у бойових діях. Правило просте – кожен боєць повинен уміти користуватися усім, що є в підрозділі не залежно від того, яка в нього посада.

Щоб досягти бажаного рівня стрілецької універсальності й бойової майстерності, гвардійці Червоної калини постійно тренуються. Базові навички бойової підготовки бійці опановують у спеціальних навчальних центрах і на полігонах НГУ. Згодом, велика кількість наших військовослужбовців проходять вишкіл за кордоном і переймають досвід міжнародних інструкторів.

Перед заходом підрозділу у район ведення бойових дій, гвардійці проходять інтенсивну програму злагодження та відпрацювання навичок, котрі максимально відповідають сучасним реаліям війни. Це дозволяє максимально швидко й ефективно підготувати бійців технічно, фізично і психологічно до участі у бойових діях.

Офіцер з бойової підготовки Богдан у 2023 році був командиром роти у Червоній Калині. Він розповідає, що поле бою рік тому і сьогодні – це два різних поля бою з точки зору технологій, а особливо, якщо порівнювати рівень та інтенсивність застосування БПЛА. Відтак, навіть досвідченим гвардійцям потрібно постійно оновлювати знання і адаптувати власні навички до реалій, котрі змінюються. Важливо, щоб кожен боєць у підрозділі володів достатнім рівнем навичок з тактики, інженерної підготовки, тактичної медицини, вогневої підготовки та інших напрямків бойової підготовки.

Щоб зрозуміти як індивідуальний, так і груповий рівень бойової підготовки інструктора аналізують індивідуальні навички бійців, котрі прибувають на фронт. Після вивчення навичок гвардійці адаптовують навчальну програму, котра спрямована на вдосконалення всіх аспектів, котрі потребують такого вдосконалення. Особлива увага приділяється вогневій підготовці. Богдан пояснює, що ситуація на полі бою може стрімко змінюватися і те, що ти кулеметник зовсім не гарантує, що тобі не доведеться стріляти з гранатомета. Тому кожен боєць повинен вміти стріляти зі всіх видів зброї, що є у підрозділі. Це зробить підрозділ ефективним і спроможним адаптуватися до найнеочікуваніших викликів і загроз.

«Кожен солдат не залежно від посади проходить рівень підготовки по всіх видах піхотного озброєння. Гранатомети, кулемети, гранати, одноразові гранатомети і таке інше. Все, що він в бою буде мати біля себе, кожен солдат повинен вміти цим користуватися. Переважно тренуємо роти вже злагоджені. Тобто люди вже мають певний рівень знань і навичок. Ми тільки їх покращуємо і пропрацьовуємо ті елементи, які нам під час бойових дій випливають. Що краще зробити, як краще окопатися і тому подібне», – пояснює Богдан.

Детальніше про те, як проходять тренування гвардійців дивіться у сюжеті:

Група інформації і комунікації Західного ТУ НГУ

Перейти до вмісту