Гвардійці подякували представникам комунальної сфери Харкова за відновлення інфраструктури - НГУ

Військовослужбовці Національної гвардії України відзначили працівників комунальних підприємств Харкова, які підтримують життєздатність інфраструктури міста попри постійну смертельну небезпеку.

Новини від комунальних служб сьогодні мало відрізняються від інформаційних зведень з фронту. Щодня російські окупанти наносять десятки ударів по об’єктах критичної інфраструктури, транспортним вузлам та житловим кварталам, намагаючись компенсувати свої поразки на полі бою терором цивільного населення.

“Чотири місяці поспіль працювали в режимі 24/7. Морально дуже важко було дивитися на те, як нищать твоє місто. Я виконую верхолазні роботи, розбирали завали разом з ДСНС, розбирали зруйновані багатоповерхівки, ремонтували покрівлі після ракетних ударів, убирали зруйновані фасади, щоб уламки будівель не падали на мешканців, відновлювали будівлі, перекриття після попадань. Багато працювали в області, теж завали розбирали. Можливо, все це й зміг перенести психологічно, бо завалені роботою були”, — поділився виконроб КП “Харківспецбуд” Артем. Йому довелося працювати у вкрай небезпечних районах, які постійно потерпали від обстрілів: селище Жуковського, Олексіївка, П’ятихатки, Північна Салтівка тощо.

“Щойно ми отримували сигнал про якийсь приліт, відразу туди приїжджала наша організація. Наша задача була максимально швидко ремонтувати дороги. Наш колектив за цей час перетворився на єдине ціле — надто багато ми пережили разом. Було дуже страшно, але треба було виконувати свої обов’язки. Я вийшла на роботу 27 лютого і працюю по сьогодні. Чесно, робота дуже допомогла витримати цей весь жах”, — розповіла диспетчер КП “Доррембуд” Яна.

Сьогодні стійкість нашої держави невмотивованій агресії кремля визначається не лише на фронті, а й в тилу, бо загарбники постійно завдають ударів по інфраструктурних об’єктах.

“Перші дні повномасштабного вторгнення були особливо важкими. Артдивізіон нацгвардійців наніс перше вогневе ураження по ворожих колонах техніки на підступах до Харкова. Це дало змогу виграти час силам оборони міста і зайняти позиції на околицях, щоб врешті відкинути російські війська та росгвардію до кордону області. Наші бійці наразі там утримують позиції досі. Крім того, ми ведемо жорстокі бої на Бахмутському напрямку та у районі Кремінної. І водночас ми бачимо неймовірно драматичні події, які розгортаються у нас в тилу. Жоден район міста та області не перебуває в зоні безпеки від ракетних ударів. Те, як ви — мирні люди працюєте у таких важких умовах, підтримуєте наш тил — дорого вартує. Ви зберегли міський транспорт, зокрема попри численні удари ворога по депо. Ви розбираєте завали, ремонтуєте дороги, мережі. Тисячі харків’ян, у тому числі й з родин військовослужбовців вижили завдяки прихистку, який знайшли на станціях метрополітену. Ви своєю працею показали наскільки важливим є цей комунальний фронт, а також довели, що Харків, дійсно, — залізобетон!” — заявив начальник Східного територіального управління Національної гвардії України генерал-майор Олег Сахон. Після цього він вручив представникам комунальних підприємств подяки за героїзм, проявлений у відновленні критичної інфраструктури після артилерійських та ракетно-бомбових ударів в умовах воєнного стану.

“Також хочу висловити вам вдячність від себе, харків’ян і керівництва міста. Ви робите все можливе, аби мінімізувати втрати, яке несе місто від постійних ударів. І дорожники, і спецбуд, і метрополітен, і всі інші робите все можливе, аби наше місто продовжувало жити”, — наголосив директор Департаменту по роботі з громадськими об’єднаннями Харківської міської ради Нікіта Стєрін.

Варто додати, що немало працівників комунальних підприємств з часу повномасштабного вторгнення призвалися до лав Національної гвардії, Територіальної оборони та Збройних сил України та сьогодні боронять свою державу на всіх напрямках, де ведуться бойові дії проти російських загарбників.

Перейти до вмісту