Гвардійці бригади «Спартан» розповіли про специфіку роботи розвідника - НГУ

Військовослужбовці роти розвідки спецпризначення бригади «Спартан» виконують найнебезпечніші та ризиковані завдання, часто їм доводиться працювати в тилу противника, виконувати диверсійно-розвідувальні завдання, проводити мінно-вибухові роботи у тилу противника та безпосередньо на лінії зіткнення. Нацгвардійці одного з найміцніших та найбоєздатніших підрозділів розповіли про тонкощі, специфіку своєї роботи, шлях до перемоги та мотивацію.

Гвардієць на позивний Хата з початку повномасштабного вторгнення проходить службу у лавах Національної гвардії України, йому 23 роки, до служби у військах займався перевезенням вантажів, був водієм далекобійником в одній з українських логістичних компаній. 25 лютого вже виконував бойові завдання на підступах до Харкова, весною 2022 року у складі резервної роти вирушив на Луганщину, де брав участь у боях за Комишуваху, Катеринівку та Гірське. Наразі гвардієць обіймає посаду заступника командира взводу.

«Основні задачі нашого підрозділу – розвідувальні дії. Спостереження за переднім краєм оборони противника у визначеній смузі відповідальності, за зміною в угрупованні військ, його озброєння, чисельного складу та характером дій. Взагалі мали займатися лише розвідкою, але в Бахмуті виконували й штурмові дії, вели позиційну війну, оскільки ворог вдавався до тактики масованих довготривалих артилерійських обстрілів», – розповідає гвардієць Хата.

Нацгвардієць родом зі Старобільська, відверто ділиться, що його мотивує популістське бажання повернутися додому і звільнити схід України від окупантів.

Доброволець Велес родом з Гостомеля, у цивільному житті надавав послуги з ремонту квартир, перший бойовий досвід здобув на Донецькому напрямку в Великій Новосілці у складі 12-го окремого батальйону Нацгвардії, згодом перевівся у бригаду «Спартан», тримав позиції у найгарячішій точці фронту – Бахмуті.

«Розвідка позицій противника та виявлення їх вогневих точок ведеться за допомогою аеророзвідки – безпілотних літальних апаратів, розвідувальних груп та спостережних постів, радіотехнічних засобів розвідки. Ми опрацьовуємо місцеве населення на лінії зіткнення, передаємо розвідувальні дані командуванню для планування майбутніх військових операцій. Займаємось не тільки спостереженням, іноді доводиться проникати глибоко у тил противника, приховано виконувати поставлені завдання, виконувати мінно-вибухові роботи», – розповідає Велес.

Велесу 44 роки, він зауважує, що ніколи не думав, що доведеться взяти зброю до рук. Військовий вишкіл пройшов вже перебуваючи у лавах Нацгвардії. Специфіка професії розвідника передусім передбачає посилені фізичні навантаження, тож у гвардійців щоденна бойова та спеціальна підготовка. Поряд з основними навичками, якими повинен володіти спецпризначенець зокрема є знання топографії, тактичної медицини та інженерії.

Розвідник, на позивний Десятий до повномасштабного вторгнення проживав у Дніпропетровській області, займався встановленням сонячних панелей. В «Спартан» доєднався у листопаді минулого року – сонячні батареї змінив на автомат. Десятий розповідає, що специфіка професії розвідника достатньо тонка і має багато нюансів, оскільки будь-яке командирське рішення завжди ухвалюється на підставі розвідувальних даних.

«Іноді доводилося виконувати задачі непритаманні розвідці – штурми, зачистки, але такі задачі нам теж до снаги, адже сьогодні війна не ведеться за підручником, вона еволюціонує, змінюється і потребує вміння підлаштовуватись. Бойовий досвід ведення гібридної війни рф проти України говорить сам за себе. Те підґрунтя, яке дають інструктори бригади, формує добре навчений особовий склад, а вже досвід ведення бойових дій під час повномасштабного вторгнення дозволив добре вивчити противника», – зауважив Десятий.

Гвардійцеві на позивний Піжон 33 роки, службу проходить з кінця вересня, до цього працював менеджером з продажів в продуктовій компанії. Військового досвіду не мав, навіть не проходив строкову службу. До військкомату звернувся добровільно ще в перші дні вторгнення, та оскільки не мав військово-облікової спеціальності на той момент йому відмовили. Піжон також родом з міста Старобільськ Луганської області.

Перші бойові виїзди у Піжона були на Харківщині в населені пункти Козача Лопань та Великі Проходи, вже після їх звільнення, а перший бойовий досвід здобув в боях за Бахмут. По посаді старший механік-водій на бронетехніці. Вивозив людей на позиції, евакуював поранених, надавав вогневу підтримку – працював з великокаліберного кулемета.

«Головне для розвідника – досвід та вміння вивчити, аналізувати, оцінити поточну та оперативну обстановку. Часто від прийнятого рішення «тут і зараз» залежить життя і здоров’я не тільки твоє, а і побратимів, які виконують разом з тобою бойові завдання. При виконанні завдань кожен має свою зону відповідальності – кулеметник, снайпер, старший розвідник, розвідник та командир. Тобто ми всі працюємо в одній «зв’язці» і втрата будь-кого може вплинути на успішність операції, тому бойове братерство для нас не пусті слова», – зауважив Піжон.

Гвардійці бригади “Спартан” є питомою складовою Сил Оборони України. Вони професійно нищать російських загарбників на східних рубежах й відчайдушно б’ються за волю та суверенітет українських земель.

Штурмова бригада “Спартан” — об нас ламається ворог!
 Вступай і наступай!

Заповнюй анкету на сайті https://storm.mvs.gov.ua/

Відділення інформації та комунікації Східного територіального управління НГУ

Перейти до вмісту