Гвардійці 5 Слобожанської бригади протистоять дронам-камікадзе рф - НГУ

Мобільні вогневі групи 5 Слобожанської бригади несуть бойове чергування та захищають небо Харківщини від ворожих безпілотних літальних апаратів типу “Shahed – 136/131”. Бійці однієї з них показали свою роботу.

Масове застосування “Shahed – 136/131” на харківському напрямку розпочалося з літа 2023. Зазвичай ворог обирає саме нічний час для роботи дронами-камікадзе. Цілить у стаціонарні цілі. Здебільшого йдеться про об’єкти цивільної інфраструктури. Мобільні вогневі групи протиповітряної оборони — відповідь на цю загрозу.

“Це, на цей момент, – дуже ефективна тема. Бо ми легкі на підйом та дуже мобільні. У нас кулемети Browning. Маємо обладнання, щоб спостерігати за тепловими цілями вночі. Таким чином ми отримуємо сигнал, де і коли нам потрібно опинитися, щоб бути найближче до цілі. Також можемо підсвітити ціль прожектором. Ми повністю в цьому автономні. Автомобіль, станина, обладнання нам надали волонтери. Кожен прагне відкрити власний рахунок”, — пояснив командир розрахунку Консул. Він уродженець Балаклії, працював менеджером з персоналу в Харкові. Кожен удар по рідних для нього містах сприймає як особисту образу, навіть коли дрон із рф пролітає поза його зоною відповідальності.

“Я — старший кулеметник. Моя задача – виявлення та знешкодження цілей. Зараз працюємо по повітряних цілях. Але цілі можуть бути й наземні, якщо це буде потрібно. Наша група — нова. Нашу групу сформовано у листопаді. Звісно, щойно запропонували, я погодився. Бо це – можливість особисто захищати свій дім, своє місто, свій район, своїх рідних”, – говорить гвардієць Ярмен. До військової служби працював на виробництві паливних брекетів. Сьогодні його основний робочий інструмент — кулемет.

Полювання за дронами-камікадзе триває. При цьому вони зазначають, що ворог використовує ці дрони не лише, як засіб ураження стаціонарних цілей, але також як приманку, щоб вистежити розташування та можливості мобільних вогневих груп Нацгвардії та інших збройних формувань. Згідно з верифікованими даними протягом минулого тижня “слобожанцям” вдалося знищити щонайменше чотири БПЛА типу “Shahed-136/131”.

Відділення інформації та комунікації Східного ТУ

Перейти до вмісту