Гуманітарний вантаж Латвійської Республіки дістався до Харкова - НГУ
Латвійські друзі передали до Харкова гуманітарний вантаж. До нього входять речі та харчові продукти. Переміщення вантажів по Україні відбулося за допомоги Національної гвардії України.
 
Гуманітарна допомога була розділена на дві частини. Першу відправили до Львова, де сьогодні сконцентрувались тисячі переселенців. Друга частина, днем пізніше, прифронтового Харкова. Вантаж супроводжували представники МОУ, парламентарі та дипломати Латвійської Республіки. У рамках візиту вони поспілкувалися зі слобожанськими гвардійцями та оглянули руйнування, які завдала російська авіація. Нашим військовослужбовцям вони завезли оргтехніку.
Ми раді, що у нас є такі друзі, які показують Європі та всьому світу приклад, як любити та захищати свою країну, своїх дітей, своє майбутнє. Я знаю, що ви переможете. Впевнена, що противник це теж зрозумів, і це тільки питання часу. Зі свого боку ми допомагатимемо всім, чим зможемо самі, і будемо умовляти та примушувати інші країни, аби вони допомагали вам озброєнням та іншими речами. Ми бачимо, як страждають мирні люди від дій звірів, які називають себе “російський солдат”. Ми вдячні вам, адже захищаючи Україну ви захищаєте і нас!” – заявила Парламентський секретар Міністерства оборони Латвійської Республіки Байба Блоднієце під час розмови з військовослужбовцями Нацгвардії.
Я тут з серпня минулого року, коли ми відвідували Донеччину. Зараз ситуація змінилася, і війна дісталась і вашого міста, яке ви мужньо захищаєте. Як військовий аташе у вашій крайні я зроблю все можливе, аби наше Міністерство оборони знало про ваші потреби, і допомогли їх задовольнити”, – сказав Аташе з питань оборони Посольства Латвійської Республіки в Україні Александерс Холмановс.
Ніколи не здавайтесь! Бо у вас є добрі друзі, високі цінності та ваша молитва! Бог завжди вас підтримає, тому завжди тримайтесь на його стороні!” – закликав гвардійців головний капелан Збройних Сил Латвійської Республіки Елмарс Плявінш.
Українські захисники подякували Народу Латвійської Республіки величезну підтримку, яку він надає.
Росіяни — той ворог завжди хотів нас знищити, тому цій війні насправді сотні років. Він сварив нас між собою та з нашими сусідами, і тому завше перемагав. Проте зараз вперше маємо історичний момент, коли ми єдині (разом з діаспорою всі 65 мільйонів) і коли нас підтримує світ. Промовисте свідчення цього — широка підтримка та допомога наших латвійських друзів”, – зазначила заступник міністра оборони України Ганна Маляр.
Від початку війни гуманітарні вантажі з Латвії прибувають на схід України по декілька разів на рік. Все це відбувається у тісній взаємодії Міністерства оборони Латвійської Республіки з Національною гвардією України. Дякуємо гордому та волелюбному латвійському народу за підтримку української армії та цивільного населення, яке постраждало від дій російських окупантів!” – зауважив заступник командира бригади НГУ Олег.
Нагадаємо, Латвійська Республіка – член NATO та ЄС, традиційно підтримує демократичні та проєвропейські ініціативи в Україні. У цій балтійській країні мешкає до двох мільйонів осіб. У квітні 2022 року Латвійський парламент (Сейм) одностайно визнав дії рф в Україні геноцидом проти українського народу. З перших днів війни Збройні сили Латвії передавали Україні сотні ПЗРК “Stinger”, тонни медичного обладнання, засобів екіпірування тощо
Перейти до вмісту